Hlavní obsah
SpaceX - historie, současnost i budoucnost. Foto: Miroslav Slováček

Vrchol letošních přednášek ve Slavkově: SpaceX – Fenomén současné kosmonautiky

Regionální pobočka Moravsko-Slezské křesťanské akademie ve Slavkově u Brna zve na přednášku s názvem SpaceX - historie, současnost i budoucnost - uskuteční se 22. listopadu v 19 hodin v prostorách slavkovského kina Jas. Vstupné bude jako obvykle dobrovolné.

SpaceX - historie, současnost i budoucnost. Foto: Miroslav Slováček
Vrchol letošních přednášek ve Slavkově: SpaceX – Fenomén současné kosmonautiky

Zakladatelé slavkovské pobočky si vytkli za cíl nejen plnit poslání Moravsko-Slezské křesťanské akademie, ale také popularizovat vědu a vědecký pokrok. Následující přednáška se bude lehce vymykat z obvyklého stylu.

Pozvání totiž přijal jeden z největších současných českých popularizátorů kosmonautiky, hlavní autor serveru www.kosmonautix.cz, Dušan Majer.

Téma přednášky se nabízí úplně samo, protože úspěchy americké soukromé společnosti jsou prostě ohromující a budí pozornost nejen v řadách laiků, ale hlavně pak v prestižním kruhu kosmických velmocí.

O Elonu Muskovi, zakladateli a majiteli SpaceX, si lze myslet leccos, ale určitě mu nelze upřít jeho smělé cíle, které se mu daří postupně plnit, a to ve všech oblastech techniky. SpaceX je dnes už jeden z nejvýznamnějších hráčů na poli kosmonautiky a velmi výrazně šlape na paty takovým gigantům jako je ruský Roskosmos, Čínské národní kosmické agentuře či i evropské ESA.

Dušan Majer je český odborník na kosmonautiku. Je šéfredaktorem úspěšného českého blogu o kosmonautice a autorem pořadů Vesmírné výzvy a Dobývání vesmíru, které vycházejí na internetové televizi Stream.cz. Také jej můžete znát z živých komentovaných přenosů startů raket na serveru www.youtube.com. Za svoji činnost obdržel několikrát cenu Akademie věd České republiky za popularizaci vědy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků