Hlavní obsah
Hasiči při odstraňování spadlého stromu. Foto: HZS Zlínského kraje

Vítr vyvracel stromy na území celého Zlínského kraje

Na odstraňování spadlých stromů přes silniční komunikace ve středu od rána pracovali hasiči ve všech okresech Zlínského kraje. Informaci sdělil Roman Žemlička z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje.

Hasiči při odstraňování spadlého stromu. Foto: HZS Zlínského kraje
Vítr vyvracel stromy na území celého Zlínského kraje

První hlášení o zablokování silnice stromem v Němčicích v okresu Kroměříž přijalo operační středisko krajských hasičů v 8:53 hodin. Další požadavek na odstranění stromu z komunikace ve Velíkové u Zlína hasiči obdrželi v 9:51 hodin.

„V tomto případě byl zásah komplikovanější. Hasiči museli strom pomocí ocelového lana strhnout. Až když byl strom na zemi, mohli ho pořezat motorovou pilou a uvolnit tak komunikaci,“ uvedl Roman Žemlička.

Jednotka drážních hasičů musela odstraňovat od 10:24 hodin strom na kolejích v Bílanech na Kroměřížsku. Následovalo odstranění stromů v Boršicích v okresu Uherské Hradiště, v Bystřičce a Hošťálkové na Vsetínsku, v Koryčanech v okresu Kroměříž a ve Slušovicích na Zlínsku.

V 12:14 hodin přijali hasiči hlášení o poškozené střeše v Otrokovicích na náměstí 3. května. Hasiči na místě zjistili, že na budově staré základní školy vítr strhl část lepenky. Z výškové techniky provedli provizorní zajištění střechy v místě poškození.

Poslední zásah hasičů na odstranění stromu směrem na vrch Hostýn skončil v 16:51 hodin v Bystřici pod Hostýnem na Kroměřížsku. Podle Romana Žemličky vítr naštěstí nenapáchal velké škody a nikdo nebyl zraněn.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků