Vítězem motokárových závodů se stal Petr Doležal

Novinky, Michaela Poláková

Druhé kolo motokárových závodů v KartAréně Havlíčkův Brod vyhrál v neděli 17. března Petr Doležal. Na trati byl nejrychlejším ze šestnácti závodníků.

Petr Doležal na trati.

Druhé kolo letošního šampionátu mělo poměrně vysokou návštěvnost, do závodu ale tentokrát nenastoupila ani jedna žena či dívka. Šestnáct mužů se nejprve seřadilo podle tréninkových časů a vytvořilo čtveřice. „V těch si pak ve čtyřech rozjížďkách prostřídali všechny motokáry, předešlo se tak spekulacím, že ten či onen měl rychlejší stroj,“ vysvětlil pořadatel Michal Prášek.

Nejrychlejším na trati byl nakonec Petr Doležal, který byl od začátku v nejrychlejší skupině závodníků. S průměrným časem 18,215 vteřiny porazil svého rivala Patrika Bláhu, který byl v průměru zhruba o desetinu vteřiny pomalejší. Ze třetího místa se pak radoval Pavel Nejezchleba. Trať, na které závodníci jezdili, měří necelých 200 metrů.

„Výherci si opět odnesli poháry a věcné ceny, za které děkujeme sponzorům a partnerům,“ uzavřel Prášek.