Hlavní obsah
Zvonohlík zahradní, běžný pěvec okrajových částí měst a vesnic. Foto: Adolf Goebel

Vítání ptačího zpěvu v Olomouci

Vítání ptačího zpěvu je nejmasovější ornitologickou akcí v Evropě. Navazuje na tradici založenou v roce 1983 v Birminghamu pod názvem Dawn Chorus Day, kde místní ornitologové přišli s nápadem přivítat vždy první neděli v květnu přicházející jaro.

Zvonohlík zahradní, běžný pěvec okrajových částí měst a vesnic. Foto: Adolf Goebel
Vítání ptačího zpěvu v Olomouci

Akci později rozšířila po celé Evropě mezinárodní organizace na ochranu ptáků BirdLife International a v Časké republice ji koordinuje Česká společnost ornitologická.

Na střední Moravě ji pořádá na několika místech i Moravský ornitologický spolek. Zájemci o účast na Vítání ptačího zpěvu se sejdou 1. května v 6.00 hodin v Olomouci-Řepčíně u mostu přes Mlýnský potok, na konci Martinovy ulice. Účastníci ornitologické exkurze se pod vedením ornitologů Jaroslava Marxe, Ondřeje Delfína a Kateřiny Ševčíkové dozvědí, jak poznávat naše ptactvo i podle zpěvu.

Akce je pořádána ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Olomouc a ZO 71/02 ČSOP Upolín za finanční podpory Statutárního města Olomouce. Vycházka bude ukončena mezi 8. a 9. hodinou u koupaliště Poděbrady.

Seznam dalších ornitologických exkurzí MOS najdete: zde

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků