Hlavní obsah
Foto: Archív RUBIKON Centrum

Vězni z Oráčova vyrobili hračky pro děti z jesenické mateřinky

Patrový domek pro panenky včetně nábytku, garáž na auta, Perníková chaloupka, kolečko na písek, letadlo či vláček. To jsou jen některé z hraček, které pro děti z mateřské školky v Jesenici na Rakovnicku vyrobilo v rámci Kurzu práce v truhlářské dílně celkem devět odsouzených z Věznice Oráčov.

Foto: Archív RUBIKON Centrum
Vězni z Oráčova vyrobili hračky pro děti z jesenické mateřinky

Výrobky si na zahradě školky převzalo ve středu 22. dubna v doprovodu učitelek a ředitelky školky dohromady 41 dětí. 

„Ráda bych jménem dětí vyslovila velké poděkování všem, kdo se na výrobě hraček podíleli. Jsem velmi překvapená z výsledné podoby všech hraček, tak krásné jsme je nečekali. Jak vidět, i dětem se moc líbí,“ poděkovala ředitelka jesenické mateřské školy Danuše Vopatová.

Hračky dětem předali za Věznici Oráčov vedoucí oddělení výkonu trestu Tomáš Pták, tisková mluvčí Kateřina Hůlová a sociální pracovnice Lenka Končeková. Za město Jesenice se předání výrobků zúčastnili starosta Jan Polák a místostarosta Roman Valuš. Neziskovou organizaci RUBIKON centrum, která projekt realizovala, reprezentovala koordinátorka projektů Kristýna Makovcová.

Kurz práce v truhlářské dílně, v jehož rámci odsouzení vězni hračky vyrobili, tvoří součást přípravy na jejich propuštění na svobodu. Cílem kurzu je poskytnout odsouzeným lidem příležitost smysluplně strávit čas a naučit je novým dovednostem, které mohou být užitečné při hledání pracovního uplatnění na svobodě. Rovněž si tato služba klade za cíl posílit pracovní návyky.

„Obrovským motivačním prvkem pro naše klienty je skutečnost, že výrobky jsou darovány na dobročinné účely. V minulosti jsme již spolupracovali například s handicapovanými dětmi, azylovými domy pro matky s dětmi či mateřskými školami. Nyní jsme udělali radost dětem v Mateřské školce v Jesenici,“ uvedla Kristýna Makovcová z RUBIKON centra.

Kurz ve Věznici Oráčov byl realizován v rámci projektu Začít nanovo (CZ.1.04/3.2.01/19.00237), spolufinancovaného z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

RUBIKON Centrum je nestátní nezisková organizace, která již 20 let vytváří programy směřující ke snižování recidivy. Tím šetří prostředky daňových poplatníků a přispívá k bezpečí společnosti.  Její snahou je opětovně začlenit lidi s trestní minulostí do společnosti, rozvíjet jejich konkurenceschopnost na pracovním trhu a posílit jejich ekonomickou situaci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků