Hlavní obsah
Foto: archiv J. Sobotky

Vernisáž zlínské výstavy nabídla scénický tanec i zpěv

Ve čtvrteční podvečer 20. září se ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU uskutečnila slavnostní vernisáž výstavy Jakub Sobotka: Fotografie, která byla spojena s tanečním a pěveckým vystoupením. Výstava fotografií zahrnující dva výstavní cykly Performers a Still Land je k vidění ve 2. podlaží budovy 15.

Foto: archiv J. Sobotky
Vernisáž zlínské výstavy nabídla scénický tanec i zpěv

V cyklu Still Land se autor zamýšlí nad veřejným prostorem, ve kterém žijeme, představuje fotografie městských zákoutí z různých evropských měst a pod názvem Performers se skrývají černobílé portréty tanečníků předních českých i zahraničních souborů současného tance, kteří vystupovali na festivalu TANECVALMEZ.

„Přestože jde o fotografie portrétů, podařilo se ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU tanečníky rozhýbat netradiční instalací, která určitě stojí za zhlédnutí a bude k vidění až do konce října,“ pozvala na výstavu Petra Kubíková, ředitelka příspěvkové organizace 14|15 Baťův institut.

Základní umělecká škola B-Art je již více než deset let pořadatelem mezinárodního festivalu současného tance TANECVALMEZ, u jehož zrodu stál také Jakub Sobotka.

A právě vystoupení žáků tanečního a hudebního oboru Základní umělecké školy B-Art bylo součástí slavnostní vernisáže výstavy. Tanečnice během podvečera předvedly ukázku z nového celovečerního projektu Tanec pralesa a následovaly choreografie v různých tanečních stylech - klasický, moderní či  streetový tanec. Večerem zazněly písně ze světových i českých muzikálů.

Vernisáž zahájila ředitelka 14|15 Baťova institutu, příspěvkové organizace, Petra Kubíková, ředitelka Základní umělecké školy B-Art Milada Borovičková a autor výstavy Jakub Sobotka, kteří společně seznámili návštěvníky s tím, jak vznikaly fotografie městských částí, fotografie tanečníků a s historií festivalu TANECVALMEZ. 

„Still Land je pro mne hra. Předkládám divákovi obraz reálného místa, které může kdykoliv navštívit a prohlédnout si na vlastní oči. Je na něm, zda se dokáže oprostit od reality a začne nacházet skryté významy a tajemství, která jsou v obraze ukrytá. Mám rád věci, které nejsou zřejmé na první pohled, které se musí objevit,“ představil cyklus Jakub Sobotka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků