Hlavní obsah
návštěvníci Foto: Marek Velebný

Vernisáž výstavy Fotoklubu Plzeň navštívil ministr zemědělství

V pondělí se v kulturním prostoru bývalého plzeňského Depa dopravních podniků (DEPO 2015) konala vernisáž fotografií členů Fotoklubu Plzeň. Největší a nejdražší výstavu v dějinách klubu neplánovaně navštívil i ministr zemědělství Marián Jurečka.

návštěvníci Foto: Marek Velebný
Vernisáž výstavy Fotoklubu Plzeň navštívil ministr zemědělství

Fotoklub vystavuje v červnu své práce v prostorech kulturní fabriky, bývalého trolejbusového Depa (DEPO2015) v Plzni. V jeho dějinách se podle současného předsedy Libora Nesvadby jedná o největší a nejdražší projekt klubu.

Výstava obsahuje celkem 55 kliprámů s fotografiemi členů fotoklubu. Do každého kliprámu autoři umístili tři nebo čtyři fotografie. Výstava nemá jednotné téma, ale každý fotograf dostal za úkol ztvárnit jedno téma ze své tvorby. Největší prostor tedy dostalo portrétní zobrazení dívek a žen, Fashion, Glamour, Akt.

Vedle převahy ženské krásy si na výstavě během června můžou diváci prohlédnout také další tvorbu členů foto klubu jako fotografie zvířat ze zoo, dopravních prostředků, rostlin, letadel nebo potravin.

Velký zájem se svou portrétní tvorbou zaznamenala při vernisáži například fotografka Irena Motlíková, jejíž fotografie gotik dámy se psy měla velké hodnocení.

Hudební doprovod akce, zajistila kapela The Rockles, také ve spolupráci s fotografkou Irenou Motlíkovou.

Vernisáž, které se zúčastnili fotografové, jejich modelky a přátelé, neplánovaně navštívil i ministr zemědělství Marián Jurečka, který byl přítomen na akci, která vernisáži Fotoklubu Plzeň v prostorách baru DEPO 2015 předcházela. 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků