Hlavní obsah
Foto: Zlín Film Festival

Veřejnost může vybírat kapely, které si zahrají ve festivalové koncertní zóně

Celkem 62 amatérských kapel se přihlásilo do soutěže, kterou vyhlásili organizátoři Zlín Film Festivalu v závěru loňského roku. O tom, které tři z nich nakonec vystoupí ve festivalové koncertní zóně, může až do začátku dubna rozhodovat veřejnost. Pro hlasující je připravena řada atraktivních cen.

Foto: Zlín Film Festival
Veřejnost může vybírat kapely, které si zahrají ve festivalové koncertní zóně

Poprvé v historii festivalu má veřejnost možnost svými hlasy rozhodnout o podobě doprovodného programu v koncertní zóně.

„Zájem kapel nás opravdu potěšil, lidé tak mají možnost vybírat z pestré nabídky. Jedná se o skupiny, které hrají různé žánry, od těch začínajících až po zkušené hudebníky, kteří spolu vystupují už řadu let,” uvádí výkonná ředitelka filmového festivalu Jarmila Záhorová a dodává: „Překvapením pro nás je i to, že pouze 12 kapel je místních, ostatní přihlášení jsou z různých koutů České republiky.“

Kromě výběru kapely mají hlasující možnost vyhrát i atraktivní ceny. 

Poslat hlas oblíbené kapele je možné prostřednictvím webu https://kapely.zlinfest.cz/hlasovani/, kde jsou profily a ukázky jednotlivých kapel. Hlasování je dvoukolové. Od pondělí 15. ledna a do 28. února mohou lidé vybírat ze všech kapel, které se registrovaly do soutěže o účinkování v koncertní zóně Zlín Film Festivalu. Ve druhém kole hlasování již budou volit pouze mezi deseti nejúspěšnějšími.

Tři kapely s nejvyšším počtem hlasů dostanou šanci odehrát samostatný koncert v termínu 28. - 31. května 2018. Jedna z kapel navíc získá během festivalu titul „Kapela 58. Zlín Film Festivalu“ a stát se v následujícím ročníku festivalu předkapelou jednoho ze známých a velkých interpretů vystupujícího v koncertní zóně.

„Kromě toho obdrží také příspěvek pro natočení videoklipu ve výši 15 000 Kč,“ doplnila Jarmila Záhorová. Vyhlášení vítězné kapely se uskuteční 2. června v rámci posledního koncertu 58. Zlín Film Festivalu v koncertní zóně

Další informace a pravidla soutěže na www.zlinfest.cz   

Zlín Film Festival – Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež je nejstarší a největší filmovou přehlídkou svého druhu na světě. V roce 2017 jej navštívilo přes 120 tis. diváků. Jeho 58. ročník se uskuteční od 25. května do 2. června 2018. Pořadatelem festivalu je společnost FILMFEST, s.r.o.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků