Hlavní obsah
Výstava "Památné stromy Prahy se představují" ukáže nejstarší dřeviny města jako důležité prvky zeleně i zajímavé cíle krátkodobé rekreace. Foto: Aleš Rudl

Velká výstava představí nejstarší stromy Prahy

Již od soboty 3. března bude ve výstavním sále Botanické zahrady v Praze-Troji k vidění zajímavá expozice poodhalující historii pražských památných stromů. Návštěvníci nasbírají mnoho tipů na nevšední procházky za velikány metropole.

Výstava "Památné stromy Prahy se představují" ukáže nejstarší dřeviny města jako důležité prvky zeleně i zajímavé cíle krátkodobé rekreace. Foto: Aleš Rudl
Velká výstava představí nejstarší stromy Prahy

Rostou mezi námi stovky let, pamatují i desítky našich generací a ve svých letokruzích mají zapsanou řadu událostí. Jsou to památné stromy – živí svědkové minulosti. Léta byly opomíjené, až nyní jsou chráněné a i vy se můžete vydat po jejich stopách.

Výstava probíhající od 3. do 25. března mapuje nejvýznamnější stromy Prahy, jež jsou vyhlášeny za památné.

Velká nástěnná mapa vám ukáže, kde velikáni rostou a můžete si najít ten nejbližší svému bydlišti. Připraven je i seznam všech vyhlášených stromů společně se základními údaji.

Mnoho fotografií vám přímo v sále přiblíží, jak vybraní jedinci vypadají. Připraveny jsou i série, kde se dřeviny mění v různých ročních obdobích. Na tomto principu funguje i unikátní galerie stromů, jež je umístěna na webu www.prazskestromy.cz. Ten se památným stromům v Praze podrobně věnuje a zároveň celou výstavu zastřešuje.

Cyklisty zajisté překvapí doporučené trasy spojující vybrané stromy v okrajových částech metropole. Nejen pěšky, ale i na kole se můžete vydat za živými pamětníky. Jak a kde trasy vedou, zjistíte přímo na výstavě nebo na výše uvedeném webu.

Kniha Památné stromy Prahy

Výstava rovněž představí zbrusu novou knihu Památné stromy Prahy. Zúčastníte-li se soutěže přímo v sále, máte šanci ji vyhrát každý den v průběhu trvání celé výstavy. Kniha je první publikací, která se tématu památných stromů zevrubně věnuje, a najdete v ní řadu inspirací, kam se za stromy vydat.

Výstava potěší nejen milovníky stromů, ale i všechny kdo rádi aktivně tráví čas v přírodě a rádi poznávají nová místa. „Již se na výstavu těším, a protože ráda jezdím na kole, tak jsem zvědavá na cyklistické trasy,“ svěřila se Lucie Nevrklová, čtenářka webu o památných stromech Prahy.

Výstava je otevřena denně od 9 do 17h a vstup je volný. Najdete ji ve výstavním sále na venkovní expozici. Více informací naleznete na webu www.prazsketromy.cz. Výstava je připravena ve spolupráci s Botanickou zahradou Praha.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků