Hlavní obsah
Pozvánka Foto: Vladislav Bukáček

Velikonoční jarmark v Bartošovicích v Orlických horách

Velikonoční jarmark v Bartošovicích v Orlických se už stal tradicí. Pořádá ho Sdružení Neratov z. s. - chráněné dílny Kopeček, které na akci srdečně zvou. Letos se uskuteční v sobotu 24. března od 10 do 17 hodin.

Pozvánka Foto: Vladislav Bukáček
Velikonoční jarmark v Bartošovicích v Orlických horách

Návštěvníci se budou moci podívat na ukázky řemesel, prohlédnout si tkalcovskou a keramickou dílnu, zpracování vlny, košíkářství, uplést si pomlázku, zdobení kraslic, práci kovárny, kameníka, výrobu dřevěných šindelů, vázání rybářských mušek, ochutnat velikonoční jídla a domácí máslové mazance a další. 

V 11 hodin vystoupí Sbor z hor a ve 14 hodin je pro děti připraveno Divadlo Koráb z Brna. Děti si budou moci během dne užít i nového dětského pohádkového hřiště.

Své výrobky představí držitelé certifikátu "Orlické hory - originální produkt".

V centru obce stojí kostel sv. Máří Magdalény, jehož oprava je součástí projektu Společně po nové cestě, který také zahrnuje dětské hřiště s pohádkovou tematikou Orlických hor v centru obce a naučné stezky podél Divoké Orlice až ke kostelu sv. Jana Nepomuckého na Vrchní Orlici.

Je naprosto nezbytné restaurovat i barokní interiér kostela, který je již na hraně svého fyzického přežití a bez odborného zásahu by se jej nepodařilo zachovat pro příští generace. V tomto roce bude zahájeno restaurování krásného Oltáře českých patronů.

Partnery projektu jsou farnost Neratov, Sdružení Neratov a muzeum turistiky, řemesel a zimních sportů Deštné v Orlických horách. Projekt velkoryse podporují i obec Bartošovice, příznivci a přátelé Bartošovic, Česko-německý fond budoucnosti, Město Rychnov nad Kněžnou, Královéhradecký kraj, Ministerstvo kultury, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a původní němečtí obyvatelé Bartošovic a jejich potomci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků