Hlavní obsah
Veletrh pracovních příležitostí navštívili také studenti místních středních škol, aby se seznámili s místními zaměstnavateli. Foto: Ondřej Smolka

Veletrh pracovních příležitostí ve Valašském Meziříčí nabízel práci, informace a představoval firmy

V pondělí 16. dubna se ve Valašském Meziříčí uskutečnil Veletrh pracovních příležitostí, který uspořádalo Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí. Delegáti zúčastněných firem osobně sdělovali stovkám zájemců a studentů pracovní možnosti i pracovní prostředí a výhody právě jejich firem.

Veletrh pracovních příležitostí navštívili také studenti místních středních škol, aby se seznámili s místními zaměstnavateli. Foto: Ondřej Smolka
Veletrh pracovních příležitostí ve Valašském Meziříčí nabízel práci, informace a představoval firmy

Celkem dvacet firem z Valašského Meziříčí a okolí se prezentovalo na Veletrhu pracovních příležitostí, který se uskutečnil v prostorách zámku Žerotínů. Jeho první ročník odstartoval úderem deváté hodiny ranní a trval do hodiny sedmnácté.

V průběhu celého dne měli návštěvníci, zájemci o práci, ale i studenti místních středních škol možnost komunikovat přímo se zaměstnanci firem Brose, Baur Formschaumtechnik, Robe, IST – Innovative Sensor Technology, Schott – Glass Made of Ideas, Charita ČR, Lipoelastic Medical Products, Gumárny Zubří, Tesco, JDE – Jacobs Douwe Egberts, Hajdik a. s., Nemocnice Valašské Meziříčí a Vsetínská nemocnice, M&M Reality, DEZA, PWO, Auto Kora a Digi Doo, kteří se během dne nabízením volných míst a představováním firem téměř nezastavili.

„Svůj stánek zde měla také místní pobočka Úřadu práce, která přímo na místě sdělovala volná pracovní místa, radila zájemcům, jak postupovat při hledání práce a rozdával mnoho dalších užitečných rad do nalezení vysněného zaměstnání,“ přiblížil konání festivalu Roman Štěrba, ředidel Kulturního zařízení.

Nespočet užitečných informací se ale dověděli také návštěvníci přednášek Ing. Ivany Némethové, která ve sklepení M-klubu podávala cenné informace. Radila, jak správně psát životopis a dělila se o reálné případy z osobních zkušeností na trhu práce.

Celým veletržním dnem provázel moderátor František Baláš, který kromě organizačních informací zpovídal v moderátorských vstupech zástupce jednotlivých firem.

„Věřím, že pokud zde uchazeči o zaměstnání, zájemci o změnu práce i současní studenti místních škol nalezli potřebné informace, či se alespoň seznámili s místními zaměstnavateli. A firmy si vytipovaly a získaly nějaké nové nadějné zaměstnance, tak mělo uspořádání Veletrhu smysl a těšíme se na spolupráci při dalších ročnících,“ dodal Roman Štěrba.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků