Hlavní obsah
Rumcajs a Cipísek Foto: Radek Pilař

Večerníček, Rumcajs, Manka i Cipísek – poličské muzeum nabízí odpoledne plné her a úkolů

V sobotu 5. května zahájí v Poličce výstavu představující tvorbu vynikajícího českého výtvarníka, ilustrátora, a především autora podoby dobráckého pohádkového loupežníka Rumcajse – Radka Pilaře, a to dětskou vernisáží.

Rumcajs a Cipísek Foto: Radek Pilař
Večerníček, Rumcajs, Manka i Cipísek – poličské muzeum nabízí odpoledne plné her a úkolů

Radek Pilař ve své tvorbě obsáhl širokou škálu nejrozmanitějších výtvarných forem i použitých médií. Ačkoli je široké veřejnosti znám především znělkou Večerníčka a příběhy O loupežníku Rumcajsovi, představí poličská výstava volnou tvorbu autora také v méně známých polohách, a to prostřednictví grafik a fotoasambláží.

Ilustrátorská tvorba bude zastoupena známými motivy z dětských knih a oblíbených večerníčkovských příběhů. Výstava je pojata interaktivně, pro děti i hravé dospělé je připravena řada výtvarných a tvořivých aktivit, které je zavedou do hravého světa Radka Pilaře a seznámí je s různými výtvarnými technikami a přístupy, které ve své tvorbě uplatňoval. Těšit se můžete i na kouzelný animovaný příběh Písnička pro Sklíčka, v kterém ožívají skleněné střípky i známý večerníček O loupežníku Rumcajsovi.

„Jsme velice poctění, že výstava bude zahájena za přítomnosti rodiny Radka Pilaře v sobotu 5. května od 14.00 hodin dětskou vernisáží, kterou svým hudebním vystoupením doprovodí žáci a učitelé Základní umělecké školy Bohuslava Martinů v Poličce. Těšit se můžete na tvořivé odpoledne plné her a úkolů. Vyrobíte si papírové divadélko s kulisami, vytvoříte si knížku s ptáčky proměňáčky, pohyblivého kašpárka a s animátory z brněnského Studia Scala si vyzkoušíte, jak vzniká animovaný film ze skleněných korálků,“ zve na slavnostní zahájení výstavy ředitelka muzea Mgr. Pavla Juklová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků