Hlavní obsah
Roztančené jeviště - Souboj divadel Praha 2019 Foto: Petr Mráček

Ve Švandově divadle proběhne II. ročník Roztančeného jeviště – Souboj divadel Praha

Autorský projekt Tanečních kurzů Martina Šimka & Terezy Řípové byl odstartován v roce 2016 v Městském divadle Mladá Boleslav, kde proběhl první ročník projektu Roztančené divadlo aneb Když herci tančí. Po tamním úspěchu proběhl na sklonku minulého roku třetí ročník v Mladé Boleslavi.

Roztančené jeviště - Souboj divadel Praha 2019 Foto: Petr Mráček
Ve Švandově divadle proběhne II. ročník Roztančeného jeviště – Souboj divadel Praha

V loňském roce se dvojice tanečníků rozhodla připravit podobný koncept i pro Prahu, Roztančené jeviště – Souboj divadel Praha. V březnu 2018 v prvním finále vyhrál David Gránský. Letos se uskuteční v Praze již druhý ročník, jehož finále proběhne 15. března. Veřejná generálka proběhne o den dřív. Finalisty představili pořadatelé na tiskové konferenci 17. ledna.

V pražském klání se do projektu nezapojí jen jediné divadlo, ale rovnou osm pražských scén. Mezi zúčastněná divadla patří: Divadlo Palace, Studio DVA divadlo, Činoherní klub, divadlo Na Fidlovačce, divadlo Radka Brzobohatého, divadlo V Rytířské, Dejvické divadlo, divadlo Na Zábradlí.

Každé z výše jmenovaných divadel vysílá do tanečního souboje jednoho herce či herečku. Projekt je pořádán ve spolupráci se Švandovým divadlem na Smíchově, kde také proběhne v sobotu 15. března finálový večer. Generálka pro veřejnost proběhne 14. března.

Každý ze soutěžících ve finále předvede jeden standardní a jeden latinskoamerický tanec.

„Byl jsem osloven pořadateli a přijal jsem tak novou zkušenost. Možná to pomůže i k tomu, že pár lidí zvedneme a naučí se tancovat,..“ prozradil Vladimír Polívka, proč do projektu šel.

Adéla Gondíková se přiznala, že ji tanec baví od malička, jako spoustu žen, které také rády „trdlují“.

„Já jsem si myslela, že jsem pro tanec nadaná, ale po pár trénincích jsem zjistila, že nadaná nejsem. A to je velká výzva se s tím poprat. Hodně mě tanec baví,“ řekla úspěšná herečka Ivana Chýlková. 

„Tancem se dá vyjádřit spoustu věcí, emoce, vytančit se z něčeho, a je to nová zkušenost, myslím tím styl tance. Dříve jsem tancovala street dance. Latina je velká dřina, ale je to krásné, když se to pak povede,“ prozradila Sára Sandeva.

Porota je v projektu Roztančeného divadla „pseudoodborná“, jelikož se z větší části skládá z osobností různých oblastí (divadlo, různé druhy tance, zpěv, film, sport, žurnalistika, ad.). Porota má sice za úkol kriticky nahlédnout jednotlivé taneční show a zhodnotit je, avšak přednější je pro projekt, aby porota diváky bavila a nastínila jim pohled lidí z různých oborů (či případně propojení se zážitky z vlastního působení např. v televizním pořadu ČT 1 StarDance). Mezi porotce druhého pražského ročníku zasedne např. Marta Kubišová. Moderátory finálového večera jsou i letos Tereza Kostková a Libor Bouček.

Na závěr večera jsou pak vyhlášena tři místa: třetí místo – vítěz tipovací soutěže, druhé místo – divácký vítěz (na základě hlasování během finálového večera) a první místo – hlavní vítěz/vítěz poroty. 

V druhém ročníku Roztančené jeviště – Souboj divadel Praha budou soutěžit tyto páry:

Adéla Gondíková + Martin Šimek

Berenika Kohoutová + Jakub Necpál

Ivana Chýlková + František Kopecký

Sara Sandeva + Adam Havel

Bude upřesněno + Tereza Řípová

Josef Polášek + Petra Stehnová

Miroslav Hrabě + Zuzana Šťastná

Vladimír Polívka + Dita Tuháčková

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků