Hlavní obsah
Striptýz Foto: Zeno Václavík

Ve Staré aréně se opět představí Striptýz

Studenti herectví Janáčkovy konzervatoře a gymnázia v Ostravě se ve čtvrtek 14. května od 19 hodin opět představí v již šesté repríze divadelní jednoaktovky známého polského dramatika Slavomira Mrožka, která se řadí k nejznámějším světovým hrám absurdního divadla.

Striptýz Foto: Zeno Václavík
Ve Staré aréně se opět představí Striptýz

Premiéra inscenace Striptýz se uskutečnila již v loňském roce a to symbolicky na 25. výročí Sametové revoluce 17. listopadu od 19 hodin v divadelním sále Staré arény v Ostravě.

Inscenace původně vznikla v prostorách Janáčkovy konzervatoře a gymnázia v Ostravě jako symbolické zakončení loňského školního roku a vzešla zcela z vlastní iniciativy a touhy studentů herectví udělat něco navíc nad rámec studia. Pedagogického vedení a režie se ujala známá ostravská herečka a pedagožka herectví Miroslava Georgievová

Rovnou při školní premiéře a zároveň derniéře v prostorách chodby školy v rámci Muzejní noci byli studenti osloveni s nabídkou inscenaci přezkoušet ve skutečném divadelním prostředí a učinit z ní jeden z hlavních bodů umělecké sezóny 2014/2015 v prostorách Staré arény.

Inscenace pojednává o strachu v nás, postavit se nějaké moci. Slawomir Mrožek, autor inscenace, zde pracuje s tématem totalitního režimu tehdejší doby. Nástrojem útlaku jsou zde ruce, které ovládají dva muže. Dostali se do neznámé místnosti. Neví, jak se tam dostali, kým tam byli uvrženi. Proč? Za co? Netuší a tápou.

V hlavních rolích se představí studenti herectví 6. a 5. ročníku Marian Mazur a Jan Lefner. Své ruce propůjčil student oboru hra na violu Václav Haiker a student herectví 4. ročníku Robin Ferro.

Realizace inscenace se v roli režiséra ujala Miroslava Georgievová, které byli nápomocni Vladislav GeorgievKateřina Kazická a Jakub Labor.

Již šestá repríza této zbrusu nové inscenace v produkci Staré arény se uskuteční ve čtvrtek 14. května od 19 hodin v prostorách divadelního sálu Staré arény. Hodinu před začátkem představení se kavárna promění v nekuřácký prostor.

Více informací a rezervace vstupenek na webu Staré arény.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků