Hlavní obsah
Přírodní sníh zatím ve Velkých Karlovicích nenapadl, zelené louky nyní postupně pokrývá alespoň umělý sníh. Foto: archiv Ski areálu Razula

Ve Ski areálu Razula začali zasněžovat, zima má ale zpoždění

Ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích se v noci na pondělí 1. prosince konečně rozjela sněžná děla. Vlekaři zatím zasněžují hlavní sjezdovku Razula.

Přírodní sníh zatím ve Velkých Karlovicích nenapadl, zelené louky nyní postupně pokrývá alespoň umělý sníh. Foto: archiv Ski areálu Razula
Ve Ski areálu Razula začali zasněžovat, zima má ale zpoždění

Zima má letos ve Velkých Karlovicích jednoznačně pomalejší rozjezd než loni, kdy již v tuto dobu na svazích ležela menší vrstva přírodního sněhu a díky chladnějšímu počasí se již zasněžovalo několik dnů.

„Teploty o víkendu konečně klesly pod nulu, podmínky k zasněžování jsou nyní dobré. Není ale jisté, na jak dlouho. V týdnu má opět přijít oteplení a další ochlazení hlásí meteorologové až na konec týdne,“ konstatoval Lubomír Sušila ze Ski areálu Razula.

Termín zahájení lyžařské sezóny zatím není jasný. Zpravidla se ale každoročně vleky Ski areálu Razula rozjedou nejpozději před Štědrým dnem. Provozovatelé si dělají naděje, že to letos přece jen bude o něco dřív - proto už na neděli 21. prosince je naplánovaná první letošní doprovodná akce, dětský lyžařský závod O pohár strašidýlka Razuláka.

Do nadcházející lyžařské sezóny vstoupí Ski areál Razula bez zdražení skipasů. Letošní novinkou je jeho zapojení do Skiregionu Valašsko, který bude letos poprvé nabízet návštěvníkům společný skipas do celkem šesti středisek v regionu.

V areálu se před letošní zimou dočkala vylepšení rodinná sjezdovka Horal, kde mimo jiné přibyde pojízdný koberec pro děti. Středisko také opět chystá pro návštěvníky doprovodné akce a programy.

Od 2. ledna bude opět platit oblíbená bonusová akce Lyžuj a plav, s níž mají lyžaři ve všední dny k vybraným skipasům hodinový vstup zdarma do termálních bazénů Wellness Horal. Ze sjezdovky tak mohou zamířit rovnou do bazénu.

Během zimy se také uskuteční několik lyžařských závodů pro děti i dospělé, zpestřením bude noční závod na běžkách nebo Valentýnské lyžování „za hubičku“.  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků