Hlavní obsah
Ve Ski areálu Razula se už zasněžují sjezdovky. Foto: archiv Ski areálu Razula

Ve Ski areálu Razula se rozjela sněžná děla

Mrazivé počasí, které konečně dorazilo také na východ Moravy, umožnilo vlekařům, aby konečně spustili sněžná děla. Od soboty 1. prosince zasněžují sjezdovky například ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích.

Ve Ski areálu Razula se už zasněžují sjezdovky. Foto: archiv Ski areálu Razula
Ve Ski areálu Razula se rozjela sněžná děla

"Zasněžujeme hlavní sjezdovku Razula a sjezdovku Horal u hotelu Horal. Lyžařskou sezónu bychom rádi zahájili co nejdříve. Vždy se snažíme o to, aby sjezdovky byly připraveny nejpozději do Vánoc, kdy je využívají návštěvníci vánočních pobytů v hotelech našeho Resortu Valachy. Zatím nám každý rok počasí přálo, tak snad tomu letos i podle aktuálních předpovědí počasí nebude jinak," uvedl Lubomír Sušila ze Ski areálu Razula.

Mrazivé počasí má letos oproti jiným letům menší zpoždění. Například v roce 2010 se začalo ve Ski areálu Razula lyžovat již 4. prosince. Letos zatím ještě ve Velkých Karlovicích ani pořádně nesněžilo.

Ski areál Razula tvoří čtyři sjezdovky o celkové délce 2 kilometry. Dvě jsou zasněžované a vybavené osvětlením pro večerní lyžování. Zatímco zkušené sjezdaře nejvíce láká hlavní sjezdovka Razula dlouhá 1 km s převýšením 210 metrů, pro rodiny s dětmi je jako stvořená mírná, 350 metrů dlouhá sjezdovka Horal u hotelu Horal, kde v zimě funguje i lyžařská Tygří školka a snowtubing. Letos tu přibyde sáňkařská louka a chystá se speciální okruh pro vyjížďky na segway, což je v České republice rarita.

U sjezdovky se nachází hotel Horal s vyhlášeným relaxačním centrem Wellness Horal, v jehož termálních bazénech se mohou lyžaři po dni stráveném na svahu zahřát ve slané vodě vyhřívané na 36°C. V prosklené hale s výhledem do zasněženého údolí jsou k dispozici tři bazény: malý dětský, relaxační s divokou řekou, jeskyní a dalšími atrakcemi a klasický plavecký bazén dlouhý 20 metrů. K bazénům přiléhá také kardio fitness a saunový svět s nabídkou exotických masáží a saunovacích rituálů.  

Lyžařům ve Ski areálu Razula slouží také půjčovna lyží, běžek a sněžnic i ski servis. V ceníku skipasů je pamatováno na rodiny s dětmi. Ty mohou využít společný skipas pro jednoho dospělého a jedno dítě za 470 Kč na den, což oproti obvyklým cenám znamená úsporu 30 %.

Ski areál Razula v zimě pořádá doprovodné akce pro děti i dospělé. Místní specialitou jsou carving workshopy „Manšestr na Razule“ vždy v sobotu a neděli od 8 do 9 hodin. Jde o individuální výuku pro minimálně tři osoby na sjezdovce Razula hodinu před začátkem obvyklé provozní doby, kdy je výhodou zcela prázdný upravený svah. Letos v nabídce přibydou také večerní workshopy v pátek a sobotu od 18.30 do 19.30 hodin.  

Velké Karlovice jsou také oblíbeným cílem běžkařů. Přímo v obci je upravováno a značeno 40 km běžeckých tras v 11 okruzích, které se vzájemně prolínají. Na tuto síť v údolí navazuje dalších 50 km běžeckých tras, upravovaných sdružením obcí Horní Vsacko na okolních hřebenech.

Lyžaři a běžkaři ze severu Moravy budou moci nově využívat při cestě do Ski areálu Razula skibus. Zvláštní autobusový spoj začne jezdit 26. prosince a bude v provozu do 3. března 2013.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků