Hlavní obsah
Dokumentární snímek "Šmejdi" se těší patřičné divácké pozornosti i v kralupském kině Vltava. Foto: Repro: Martin Tlustý

Varovný dokumentární film Šmejdi je pro seniory zcela zdarma

Šmejdi, nový český dokumentární film Silvie Dymákové, podává svědectví o neetických praktikách při autobusových prodejních zájezdech, jejichž "klienty" jsou takřka výlučně čeští senioři.

Dokumentární snímek "Šmejdi" se těší patřičné divácké pozornosti i v kralupském kině Vltava. Foto: Repro: Martin Tlustý
Varovný dokumentární film Šmejdi je pro seniory zcela zdarma

Hodinu a čtvrt trvající dokument podrobně a hlavně živě mapuje podpásové prodejní praktiky velmi manipulativních prodejců. Svou premiéru si dokument odbyl ve čtvrtek 18. dubna a ihned vyvolal mimořádnou pozornost. Film je nyní na cestě po stovkách kin v celé České republice a jeho návštěvnost je vysoce nadprůměrná.

Jeho filmový distributor, společnost Aerofilms, si je vědoma své vysoké společensko-umělecké odpovědnosti, a proto ve finále rozhodla, že umožní všem českým seniorům od pětašedesáti let výše zhlédnout výše uvedený dokument zcela zdarma.

Čeští důchodci se tak budou moci v bezpečí filmového sálu téměř "in natura" za pomoci záběrů pořízených skrytými kamerami seznámit s atmosférou velmi rozšířených autobusových prodejních zájezdů, kvůli kterým již nejeden český senior přišel takřka na buben, pokud jej již dokonce nenavštívil exekutor.

Filmový dokument Šmejdi se bude během měsíce května v Kralupech nad Vltavou promítat v kině Vltava, a to o státní svátek ve středu 8. května od 17 hodin a dále rovněž ve středu 15. května od 20 hodin.

Jak jsme si ověřili od ředitele kralupského KASSu Martina Odvodyho, projekce pro seniory bude zcela zdarma, ostatní diváci však zaplatí obvyklé vstupné. Vstup zdarma pro důchodce není omezen na trvalé bydliště, distributor totiž se svojí bezprecedentní nabídkou oslovuje všechny seniory v celé České republice.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků