Hlavní obsah
Sním o Vánocích, bílých .. Sen nahradila křehká růže jakoby ze sněhových vloček stvořená s lístky z ptačích peříček a s třpytem mnoha vánočních ozdob. Foto: Stanislava Dvořáková

Vánoční trhy v Ústí nad Orlicí se staly cílem početných návštěvníků

Klubcentrum v Ústí nad Orlicí otevřelo 10. a 11.prosince v Kulturním domě XVI. ústecké vánoční prodejní trhy s širokou nabídkou vánočních dekorací, drobných pozorností i praktických dárků.

Sním o Vánocích, bílých .. Sen nahradila křehká růže jakoby ze sněhových vloček stvořená s lístky z ptačích peříček a s třpytem mnoha vánočních ozdob. Foto: Stanislava Dvořáková
Vánoční trhy v Ústí nad Orlicí se staly cílem početných návštěvníků

Ústecké vánoční prodejní trhy se staly očekávaným zpestřením vánoční nabídky zboží a navíc příjemným vytvořením předvánoční atmosféry. Obzvlášť když prosincová příroda vůbec nepřipomíná zimní období, bylo pestré a třpytivé prostředí trhů vyhledávanou náhradou.

Letos si tak bezpočet návštěvníků prohlédl vyzdobené sály a hlavně bohatou nabídku všeho, co by se mohlo hodit jako dárek či na zkrášlení domácího prostředí.

Na jednom stánku byla tak bohatá nabídka nádherných ozdob na vánoční stromek, že si bylo velice těžké vybrat. Kouzlo poetických Vánoc navíc vyvolávala růže, jakoby stvořená ze sněhobílých vloček s lístečky, které ztvárnila ptačí pírka. Stačilo se dívat a překrásný sen o bílých Vánocích přišel sám.

Další neodolatelnou nabídkou byly keramické květy, věnce, svícny a další drobné předměty s vysokou estetikou, vtipně naaranžované na kostře stromečku. Na jiném stánku nabídku doplňovaly malované keramické zvonečky.

Mnoho ozdob bylo vytvořeno z korálků, a to hvězdičky na stromek, které se zejména našly v nabídce Domu dětí a mládeže DUHA, na jiných stáncích květy, kdy korálkové jmelí líbivostí soupeřilo s rostlým zeleným i pozlaceným. Korálky byly také nabízeny ve formě bižuterie jako náhrdelníky, náušnice a náramky. Drobnou dekoraci představovaly i svícny, věšáčky či spony do vlasů z černého drátu i s ukázkou jejich výroby.

Neodmyslitelnou částí trhu byly četné dekorace z rostlých materiálů, které byly upraveny do tvaru věnců, srdcí a svícnů, vhodných na sváteční stůl, stěnu i dveře. K nim se pak řadily různě malované perníčky včetně velkých tvarů staročeského medového perníku.

Samostatnou početnou nabídku tvořily svícny a svíce všech barev, tvarů a velikostí včetně výrobků ze včelího vosku. Neméně zajímavé a lákavé byly voskové kahánky, které při zapálení navodí vůni květů našich zahrádek, navíc upraveny do úhledného balíčku. 

Kdo se nepřišel jen podívat nebo koupit nějakou drobnost měl možnost si vybrat i praktický dárek z vystavených oděvů a jejich doplňků, dětských čepic, zdobených polštářů do dětských postýlek a pro dospělé na gauč. Další praktickou nabídkou byl stánek s bohatým sortimentem kosmetiky.

Pro obohacení vánočního stolu byla nabízena koření celého světa, medovina a cukrářské pečivo i k okamžitému použití.

O novinku letošního trhu se pak postaral ústecký Dům dětí a mládeže DUHA, který umožnil dětem vyrobit si vlastní dárek. Papíroví andělíčci nebo korálkové hvězdičky pak jistě budou představovat ty nejcennější dárky jejich blízkým. Tato tvůrčí  dílna také neměla o zájemce nouzi.

Přínosem pro atmosféru trhu byla vystoupení tanečních kroužků DDM DUHA. Mnoho návštěvníků postávalo před jevištěm a se zájmem pozorovalo podání hip hopu jednotlivců i skupin. I když to nebyly vánoční melodie, přesto podmanivý rytmus si získal řadu příznivců, kteří tak do příprav nastávajících dní si odnášeli dostatek potřebného elánu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků