Hlavní obsah
Cimbálová muzika Pramínky Foto: Vladan Jílek

Vánoční setkání v Janíkově stodole slibuje neopakovatelnou atmosféru

Vánoce, Vánoce, skoro-li budete... zpívá se v překrásné moravské lidové koledě. Při zběžném pohledu do kalendáře vidíme, jak aktuální již zase tato slova jsou.

Cimbálová muzika Pramínky Foto: Vladan Jílek
Vánoční setkání v Janíkově stodole slibuje neopakovatelnou atmosféru

Vánoce nám opět klepou na dveře a s nimi vše, co je pro ně tak příznačné a charakteristické - sladká vůně cukroví, starost o dárečky, shánění kapra a stromečku, a také adventní a vánoční pořady s povídáním o Vánocích, Ježíškovi, zpíváním písní a koled i vzpomínáním na doby minulé.

Jedním takovým, bezesporu zajímavým komponovaným pořadem, bude i Vánoční setkání v Janíkově stodole ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, které se uskuteční 15. prosince 2010 od 17.00 hodin.

Kromě diváků a posluchačů se na něm sejdou i hosté Mons. Jan Graubner - arcibiskup olomoucký a metropolita moravský, Nina Divíšková a Jan Kačer. O hudební doprovod se postará cimbálová muzika Pramínky z Kopřivnice, cimbalistka Gabriela Jílková z Hukvald a ženský pěvecký sbor Polajka z Rožnova pod Radhoštěm.  Pořad slovem provede Dagmar Misařová z Českého rozhlasu Ostrava, hudební režii zajistí její rozhlasový kolega Jan Rokyta.

Mediálním partnerem Vánočního setkání v Janíkově stodole je Český rozhlas Ostrava. Ten z něj natočí záznam, který následně odvysílá na svých frekvencích na Boží hod vánoční 25. prosince od 16.00 hodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků