Hlavní obsah
Foto: Ondřej Smolka

Valašskomeziříčské Muzejní a galerijní centrum uvede cyklus trezorových filmů

Muzejní a galerijní centrum ve Valašském Meziříčí připomene třicetileté výročí od sametové revoluce cyklem filmů zakázaných komunistickým režimem. Od ledna do dubna nabídne šestnáct projekcí filmových skvostů napříč žánry.

Foto: Ondřej Smolka
Valašskomeziříčské Muzejní a galerijní centrum uvede cyklus trezorových filmů

Po zapojení se různými projekty do oslav 100 let od vzniku samostatného Československa se Muzejní a galerijní centrum v jižním křídle zámku Žerotínů zapojí také do oslav připomínajících sametovou revoluci. V souvislosti s třicetiletým výročím bude v průběhu čtyř měsíců promítat filmy, které vznikly v době totality a byly komunistickou stranou odsouzeny k uzavření do trezoru.

„Divákům přinášíme možnost tyto filmové skvosty, které patří k tomu nejlepšímu v historii československé kinematografie vůbec, opět zhlédnout a pokochat se jejich krásou,“ sdělila kurátorka Muzejního a galerijního centra Adéla Maćkowiaková.

Výběr filmů je koncipován tak, aby obsahoval díla napříč různými žánry. Návštěvníci se tak mohou v lednu těšit na filmy Zde jsou lvi, Tři přání, Stud a Hoří má panenko. V únoru se ve Freskovém sále budou promítat Nebeští jezdci, Bílá paní, farářův konec a Skřivánci na niti. V prvním jarním měsíci je připravena Zabitá neděle, Pasťák, O slavnostech a hostech a Kladivo na čarodějnice. Duben pak bude patřit filmům Případ pro začínajícího kata, Smuteční slavnost, Ucho a vše završí Žert.

Další informace o jednotlivých filmech, časech promítání a cenách vstupenek naleznou zájemci na stránkách Muzejního a galerijního centra www.magc.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků