Hlavní obsah
Foto: Promo DK Vsetín

Valašské záření ve Vsetíně opět nabídne jedinečný program

Začátek školního roku je tady a s ním i 20. ročník Valašského záření, multižánrového festivalu pro všechny generace. 7. a 8. září v centru Vsetína a 9. září ve sportovním areálu na Ohradě. Nenechte si ujít koncert Bratrů Ebenových, Báry Basikové, Vlasty Redla, Lenky Filipové, dua Kamelie a dalších.

Foto: Promo DK Vsetín
Valašské záření ve Vsetíně opět nabídne jedinečný program

Dramaturgie letošního jubilejního ročníku Valašského záření opět nabídne spoustu hudebních lahůdek. Pro širší věkovou skupinu jsou připravena vystoupení folkové kapely Bratři Ebenové, který se uskuteční v pátek 7. září ve velkém sále domu kultury nebo sobotní koncert moravského zpěváka Vlasty Redla od 21 hodin na Svárově, který ve své tvorbě dokonale kloubí rock, bigbít, folk a lidovou hudbu.

Vsetíňáci se mohou dále těšit na páteční vystoupení Báry Basikové & BasicBandu od 21.20 hodin na Svárově. Představí se také zpěvačka a kytaristka Lenka Filipová, a to v sobotu od 19.30 za doprovodu 12členného smyčcového tělesa. Pro mladší generaci je připraven Ptakustik nebo elektropopový Fred Madison, kapela Vanua2, jenž vznikla spojením hudebníků z kapel Yannick Tevi Band a Blue Effect. Své blues nabídne newyorský kytarista a zpěvák Chris Bergson.

Starší generaci jistě potěší vystoupení dua Kamelie, dechová hudba Záhořané, swing a dixieland v podání tanečního orchestru Akvarel nebo Jazzzubs. Žánr world music zastoupí kapela Fčeličky a Kumbalu s hudebním mixem reggae, balkánu a klezmeru. Chybět nebude ani pouliční šraml Péro za kloboukem. Z regionálních kapel na festivalu zahrají Šimonband, Darrock, Old Skart nebo Waťák. Ujít si nenechte ani divadelní představení žáků ZUŠ Vsetín s názvem Pusinka podle filmového hitu Někdo to rád horké.

V rámci Valašského záření se budou prezentovat také vsetínské spolky, neziskové organizace i vítězové závěrečného ročníku hudebního projektu česko-slovenské přeshraniční spolupráce s názvem Muzikomat, česká kapela FajER a slovenští TheFly.

Páteční dopolední program také letos zpestří hudební, pěvecká a taneční vystoupení dětí ze vsetínských mateřských a základních škol. V sobotu bude následovat prezentace vsetínských bojových sportů a taneční performance. O workshopy a interaktivní hry pro děti se již tradičně bude starat Alcedo – středisko volného času Vsetín.

Děti se mohou těšit také na Vodnickou pohádku, na hravé Hýbání s Týnou a Zdeňkem, na Bečvochovo hráčské doupě, které bude připraveno v předsálí Kina Vatra, na filmové projekce Hotel Transylvánie, animovanou komedii, nebo na Jurský svět: Zánik říše, na venkovní atrakce a další zábavu pro děti.

Součástí víkendové akce jsou Dny elektromobility Zlínského kraje v ulicích Kobzáňova a Žerotínova v blízkosti Panské zahrady, a v neděli 9. září také Den s Policií ČR ve sportovním areálu na Ohradě. Návštěvníci si mohou prohlédnout i zdarma vyzkoušet elektromobil, elektroskútr, elektrokolo, elektrickou koloběžku či osobní vozítka typu segway.

Vsetíňané nepřijdou ani o slavnostní ohňostroj ke 100. výročí vzniku Československa, který bude odpálen v pátek 7. září ve 21.15 hodin na Svárově.

Koncerty, jarmark, divadlo, zábavu, letní kino, výstavy a atrakce pro děti, to vše přináší Valašské záření 7.-9. září ve Vsetíně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků