Hlavní obsah
VALACHY DUATLON si "střihl" i Ondřej Synek, vybojoval výborné desáté místo. Foto: archiv VALACHY TOUR

VALACHY DUATLON se stal největším v zemi, nadchl i veslaře Ondřeje Synka

Ondřej Fojtík se stal vítězem VALACHY DUATLONU, druhého závodu seriálu VALACHY TOUR 2015, který se konal v sobotu 9. května v Resortu Valachy Velké Karlovice. Počtem závodníků – 278 dospělých a 200 dětí – se VALACHY DUATLON stal patrně největším duatlonovým závodem pro širokou veřejnost v Česku.

VALACHY DUATLON si "střihl" i Ondřej Synek, vybojoval výborné desáté místo. Foto: archiv VALACHY TOUR
VALACHY DUATLON se stal největším v zemi, nadchl i veslaře Ondřeje Synka

„Duatlon u nás zatím není tak v kurzu jako třeba závody v běhu, horská kola či triatlon. Ty největší akce, zpravidla s delšími distancemi, mívají kolem dvou set závodníků. Velmi nás proto těší, že se podařilo přilákat tolik sportovců, zvláště mezi dětmi. Kapacita dětských závodů byla naplněna do posledního místa, spíše přeplněna, což bylo organizačně hodně náročné,“ uvedl prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil.

Trať VALACHY DUATLONU obnášela 3 kilometry běhu, 15 kilometrů horského kola a 1,5 kilometru běhu. Ondřej Fojtík, loni bronzový, zvítězil v čase 56 minut.

„Byl to krásný, i když těžký závod. Po nočním dešti bylo dusno, v terénu to klouzalo. Závodní trasu znám nazpaměť, jezdím sem pravidelně trénovat, přesto mě dnešní bláto překvapilo. Zvláště sjezdy byly dost obtížné a hodně o technice, což asi nepotěšilo ty, kteří nejezdí pravidelně na horském kole, ale pro mě to byla výhoda. Kolo mi dnešní závod vyhrálo,“ pochvaloval si v cíli biker Ondřej Fojtík, profesionální cyklista a několikanásobný vítěz legendárního Drásala.

Jen osm vteřin za ním dorazil do cíle další z favoritů Svatopluk Janečka, třetí byl nejlepší český běžec do vrchu Tomáš Lichý.

Mezi ženami stylem „start – cíl“ zvítězila Kristína Lapinová, dlouholetá slovenská triatlonová reprezentantka. „Trať byla moc pěkná, stihla jsem si užít i okolní krásnou přírodu. Terén je tu dost kopcovitý, ale na VALACHY TOUR jsem už potřetí a pomalu si začínám zvykat. Těším se na další závody, hlavně na triatlon a běh,“ pochvalovala si v cíli Lapinová.

Druhé místo obsadila Tereza Tvarůžková a třetí byla stejně jako loni Šárka Grabmüllerová.

Úctyhodným desátým místem zaujal speciální host VALACHY DUATLONU, veslař Ondřej Synek. Dopoledne nejprve jako patron dětských závodů startoval soutěže malých sportovců, trpělivě rozdával autogramy a pózoval před fotoaparáty, po poledni se pak do závodu dospělých zapojil i s manželkou Pavlou.

„Vyjet kopce bylo celkem jednoduché. Horší byly sjezdy, kde jsem musel být hodně opatrný, a pak závěrečný běh, ten už bolel. S výsledkem jsem velmi spokojený. Hlavně jsem si to tady skvěle užil. Jsem tady už potřetí a moc se mi tu líbí,“ vyprávěl Ondřej Synek, jenž účast v duatlonu opět spojil s krátkou relaxační dovolenou v zázemí místního Spa hotelu Lanterna.

„Nádherná příroda, klid, na Lanterně tradičně skvělá kuchyně, mé oblíbené frgály, k tomu relaxace ve wellness… Skvěle jsem si vyčistil hlavu,“ pochvaloval si Ondřej Synek, který dal Valašsku přednost před závodem světového poháru ve veslování ve Slovinsku. „Smekám před všemi dětmi, které jsem na VALACHY DUATLONU viděl závodit. Bylo jich opravdu hodně a postavit se na start takového závodu, to chce hodně odvahy,“ dodal.

Dalším závodem série VALACHY TOUR bude 11. července maraton horských kol BIKE VALACHY. Již je možné se do něj registrovat na www.valachytour.cz, stejně jako do zbylých dvou závodů seriálu – triatlonu VALACHY MAN (7. 8.) a běžeckého závodu BĚHEJ VALACHY (24. 10.).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků