Hlavní obsah
Velkým lákadlem VALACHY DUATLONU bude závod dětí, přihlášeno jich je už téměř 200. Foto: archiv VALACHY TOUR

VALACHY DUATLON již má přes 400 přihlášených, míří k rekordu

Nebývalému zájmu malých i velkých sportovců se těší závod VALACHY DUATLON, který se uskuteční v sobotu 9. května v rámci seriálu VALACHY TOUR v Resortu Valachy Velké Karlovice. Počtem účastníků má nakročeno stát se největším veřejným duatlonovým závodem v České republice.

Velkým lákadlem VALACHY DUATLONU bude závod dětí, přihlášeno jich je už téměř 200. Foto: archiv VALACHY TOUR
VALACHY DUATLON již má přes 400 přihlášených, míří k rekordu

Největší duatlony v zemi dosud měly kolem 220 závodníků.  „V úterý jsme měli registrováno 250 dospělých závodníků a velmi příjemně nás překvapil zájem o závod dětí. Jejich startovní listina s kapacitou 200 míst je již téměř naplněná, zbývají poslední dvě desítky míst. Máme z toho velkou radost, protože jedním z cílů VALACHY TOUR od počátku byla podpora sportu pro celou rodinu. I proto u nás mají děti při registraci předem startovné do všech závodů za symbolickou korunu,“ uvedl prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil.

Start i cíl VALACHY DUATLONu je u karlovického hotelu Galik. Závod dětí zde začne v 10 hodin. Ty nejmenší budou závodit v běhu, školáci nad 8 let v duatlonu na kratší vzdálenosti. Závod dětí je zařazen do Krajského poháru mládeže v triatlonu 2015 Zlínského kraje a koná se s podporou Českého olympijského výboru.

Patronem a startérem dětského závodu bude známý veslař, dvojnásobný držitel stříbrné olympijské medaile a skifařský mistr světa Ondřej Synek. Ten se následně postaví i na start hlavního závodu, který obnáší 3 km běhu, 15 km horského kola a na závěr 1,5 km běhu.

Start závodu dospělých, původně plánovaný na pravé poledne, se posouvá na 12.30 hodin. „Rozhodli jsme se jej posunout s ohledem na velký počet přihlášených dětí, abychom zajistili plynulou návaznost a bezpečný průběh. Věříme, že dospělí sportovci tento důvod pochopí, za což jim předem děkujeme,“ uvedl Vladimír Sušil.

Kromě Ondřeje Synka, který bude mít po závodu také besedu a autogramiádu, mohou sportovci při VALACHY DUATLONu poměřit síly i s dalšími osobnostmi. Na start se postaví mj. známý biker a druhý muž loňské VALACHY TOUR Ondřej Fojtík, vítěz několik závodů českého poháru v olympijském triatlonu František Kubínek, mistryně ČR v zimním triatlonu Šárka Grabmüllerová i s dcerou Anetou, která je triatlonovou reprezentantkou, či přední slovenská triatletka Kristina Lapinová.  

Všechny děti, které dokončí závod, v cíli obdrží dárky od partnerů a perníkovou medaili. Vítězové hlavního závodu si mezi sebe rozdělí věcné ceny a finanční odměny v celkové výši 15 tisíc korun. Registrace bude možná i na místě, u dětí do kapacity 200 míst.

V rámci doprovodného programu bude pro závodníky i fanoušky připraveno testovací centrum Specialized s možností testování nových modelů kol a testování sportovních hodinek TomTom.

Seriál VALACHY TOUR obnáší celkem 5 závodů v různých disciplínách na profesionálně připravených tratích. Jednotlivé akce jsou propojeny bodovým hodnocením, letos nově i pro závody dětí.

V rámci VALACHY TOUR již proběhl noční závod na běžkách, po duatlonu bude následovat BIKE VALACHY (11. 7.), triatlon VALACHY MAN (7. 8.) a běžecký závod BĚHEJ VALACHY (24. 10.).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků