Hlavní obsah
Karlovarskému kraji by tato možnost pomohla postupně řešit problém s nedostatkem sester a dalších zdravotníků. Foto: Alena Lochmannová

V Ústí nad Labem by mohlo studovat více zdravotníků z Karlovarského kraje

Zájemci z Karlovarského kraje, kteří sice vykonají úspěšně přijímací zkoušky na vysokou školu v Ústí nad Labem, ale pro velký počet uchazečů nakonec nejsou přijati, mohou dostat další šanci ke studiu.

Karlovarskému kraji by tato možnost pomohla postupně řešit problém s nedostatkem sester a dalších zdravotníků. Foto: Alena Lochmannová
V Ústí nad Labem by mohlo studovat více zdravotníků z Karlovarského kraje

Vyplynulo to z jednání krajského radního pro oblast zdravotnictví Jana Bureše s prorektorkou Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem Alenou Chvátalovou a s děkanem Fakulty zdravotnických studií Zdeňkem Havlem.

„V případě, že to Karlovarský kraj podpoří, je možné uchazeče o studium, kteří zvládli přijímací zkoušky na naši fakultu, ale nakonec nebyli z kapacitních důvodů přijati, zařadit do celoživotního vzdělávání. To je součástí vzdělávací činnosti univerzity. Tito studenti pak mohou přejít do běžného studia,” uvedl děkan Havel a dodal, že vedení fakulty má o užší spolupráci s krajem velký zájem.

Karlovarskému kraji by to pomohlo postupně řešit problém s nedostatkem sester a dalších zdravotníků nejen v Karlovarské krajské nemocnici, v níž je kraj jediným akcionářem, ale i v nemocnicích v Sokolově a v Ostrově.

„V současnosti nám chybí v našich nemocnicích okolo 100 sester, byli bychom tedy velmi rádi, kdyby se rozšířila možnost studia pro další zájemce z Karlovarského kraje. Zvážíme proto možnost podpory ze strany kraje. V budoucnu také plánujeme přesídlení karlovarské zdravotnické školy do areálu nemocnice a dokážu si představit, že by tam mohlo vzniknout případně i vysokoškolské pracoviště,” vysvětlil krajský radní Jan Bureš.

Fakulta zdravotnických studií UJEP vzdělává zdravotníky v oborech Porodní asistentka, Všeobecná sestra, Ergoterapie a Fyzioterapie. Nabízí prezenční i kombinovanou formu studia, ale také celoživotní vzdělávání.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků