Hlavní obsah
Foto: Miroslav Knotek

V třetím plzeňském obvodu začne první seč

V souvislosti s péčí o životní prostředí probíhají v centrálním plzeňském obvodu seče travnatých ploch. Obvod reaguje především na aktuální počasí, a jelikož mu záleží na tom, aby na jeho území nebyla tráva přerostlá, je během teplých a vlhkých dní častější sečení travnatých ploch nezbytné.

Foto: Miroslav Knotek
V třetím plzeňském obvodu začne první seč

„Ve středu 24. dubna zahájíme první seč, která bude trvat do 15. května. Následující seče pak budeme řešit operativně dle potřeby tak, aby tráva nebyla přerostlá. V loňském roce jsme vzhledem k extrémnímu suchu uskutečnili čtyři,“ informoval David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

Oproti minulým letům, kdy byli občané zvyklí na méně sečí v roce, a což bylo i často kritizováno jako nedostatečné, se tak některým obyvatelům může jevit, že je hluk sekaček obtěžuje častěji.

„Chtěl bych naše spoluobčany požádat o toleranci k firmám, které seče pro náš obvod provádějí. Věříme, že vzhled našeho obvodu je naší společnou prioritou,“ uvedl David Procházka. „Vzhledem k blížícím se Slavnostem svobody, budou přednostně posekány lokality související s oslavami,” dodal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků