Hlavní obsah
Slavnostní odhalení haptického modelu přerovského zámku Foto: Iveta Juchelková

V Přerově proběhlo slavnostní odhalení haptického modelu přerovského zámku

V úterý 16. ledna proběhlo v Přerově slavnostní odhalení haptického modelu přerovského zámku za přítomnosti zástupců výboru pro sociální a zdravotnické záležitosti, zastupitelstva města Přerova, TyfloCentra Olomouc, SONS, Muzea Komenského v Přerově a výrobce modelu restaurátora Otakara Ručka.

Slavnostní odhalení haptického modelu přerovského zámku Foto: Iveta Juchelková
V Přerově proběhlo slavnostní odhalení haptického modelu přerovského zámku

Výrobu modelu finančně podpořilo Statutární město Přerov a organizačně zastřešilo TyfloCentrum Olomouc v rámci projektu „Odstraňování bariér osobám se zrakovým postižením na území města Přerova“.

Model bude sloužit nevidomým a slabozrakým lidem k hmatovému prohlížení, díky kterému získají lepší představu o velikosti, tvaru a zvláštnostech této kulturní památky. Slabozrací si památku prohlédnou z blízka ze všech stran a lépe ji tak poznají.

Model obsahuje všechny výrazné stavební a architektonické prvky zámku podle reálné skutečnosti. Je vyroben z lipového dřeva, což je kvalitní materiál, odolný vůči poškození a pro hmatové prohlížení velmi příjemný. Je doplněn stručným textovým průvodcem ve zvětšeném a Braillově písmu. Model ocení také ostatní návštěvníci, zvláště děti a přispěje dobré reprezentaci zámku i města.

Model pro přerovský zámek vyrobil restaurátor Otakar Ruček a jeho výrobu finančně podpořilo město Přerov. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků