Hlavní obsah
kostel sv. Jakuba v Poličce Foto: muzeum a ČMP

V Poličce plánují pozorovaní hvězd z ochozu rodné světničky Bohuslava Martinů

Planeta Saturn, planetární mlhovina M27 v souhvězdí Lištička nebo kulová hvězdokupa M13 v souhvězdí Herkules – to a mnohem více bude k vidění na historicky prvním pozorování noční oblohy z ochozu věže kostela sv. Jakuba v Poličce.

kostel sv. Jakuba v Poličce Foto: muzeum a ČMP
V Poličce plánují pozorovaní hvězd z ochozu rodné světničky Bohuslava Martinů

„Přijměte pozvání na historicky první pozorování večerní oblohy z ochozu věže kostela sv. Jakuba, které jsme pro vás připravili ve spolupráci s členovy Klubu amatérských astronomů Zdeňka Kopala z Litomyšle. Nenechte si ujít tuto neobyčejnou podívanou,“ zve čtenáře kurátorka akce Mgr. Pavla Juklová.

„Objekty noční oblohy, které budete moci pozorovat, jsou planeta Saturn, ovšem pozor, ta bude viditelná nejdéle do 21.00 hodin, planetární mlhovina M27 v souhvězdí Lištička, galaxie M31 v souhvězdí Andromeda, kulová hvězdokupa M13 v souhvězdí Herkules, dvojhvězda Alcor a Mizar v souhvězdí Velká medvědice a dvojhvězda Albireo A, Albireo B v souhvězdí Labutě,“ dodala.  

Akce se uskuteční v pátek 15. září ve 20.00, 20.30, 21.00, 21.30, 22.00, 22.30 hod. V případě nepříznivého počasí bude náhradní termín v pátek 22. září. Vstupenky je nutné zakoupit předem v Centru Bohuslava. Počet míst omezen na 60 osob (10 osob ve skupině).

Důležité informace o konání akce s ohledem na aktuální meteorologické podmínky sledujte na našem webu www.cbmpolicka.cz či facebookových stránkách.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků