Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: www.plzen.eu

V Plzni ruší některá mimořádná dopravní opatření

Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) ruší některá mimořádná opatření, která byla přijata kvůli pandemii koronaviru. Jedním z nich je obnovení zastávek na znamení od pondělí 4. května.

Ilustrační foto Foto: www.plzen.eu
V Plzni ruší některá mimořádná dopravní opatření

Zákaznická centra PMDP i doplatkové prodejny přepravní kontroly se vrátily do standardního režimu provozu za dodržení přísných hygienických podmínek.

„Z mimořádných opatření zůstává v platnosti i nadále intenzivní větrání vozů městské hromadné dopravy na zastávkách. V obvyklém rozsahu začne opět fungovat činnost revizorů. Prodej jízdenek u řidiče zatím nebude možný, stejně tak zůstanou uzavřeny přední dveře u řidičů autobusů a trolejbusů,“ informoval náměstek pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule.

U některých linek městské hromadné dopravy se částečně obnovil plný denní provoz již od pondělí 20. dubna, ten byl omezen od 24. března.

„Cestující se nám začali do městské hromadné dopravy vracet. Naším cílem je především udržovat mezi cestujícími rozestupy a nejezdit s plnými spoji, abychom minimalizovali riziko kontaktu cestujících a případného přenosu koronaviru. Došlo k posílení provozu na linkách tramvají 1, 2 a 4. Na trolejbusových linkách 10, 12, 13 a 16 začaly též častěji jezdit trolejbusy, kratší dobu na spoje čekají cestující i na autobusových linkách 27 a 36,“ doplnil náměstek Michal Vozobule.

Na linkách 26, 28, 33, 34, 40, 41 a 56 bude nadále zachován omezený provoz do odvolání. Veškerá omezení probíhají v kooperaci s krizovým štábem města Plzeň.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků