Hlavní obsah

V Ostravě vysází desítky hektarů zeleně

Vedení města Ostravy se rozhodlo řešit negativní dopady znečištěného ovzduší a zlepšení ekologické stability území pomocí masivní výsadby nové zeleně za desítky miliónů korun. Do dvou let tak bude na území Ostravy vysazeno téměř 114 tisíc stromů a více než 320 tisíc keřů.

V Ostravě vysází desítky hektarů zeleně

V rámci tří projektů Izolační zeleň města Ostravy a projektu Zelená osa Vítkovic bude v období od května 2013 až do poloviny roku 2014 postupně vysazováno tisíce lip, javorů, platanů, dubů a bříz, které sníží množství tuhých znečišťujících látek v ovzduší. Celkem se jedná o 5,5 tisíc stromů 13,5 tisíc keřů.

„Cílem je snížení emisí tuhých znečišťujících látek o zhruba 53,5 tun ročně. Výsadba a regenerace zeleně oddělí obytnou zástavbu od dopravních koridorů a průmyslových podniků. Vegetace působí jako přirozený filtr škodlivých látek v ovzduší, stromy rovněž zvlhčují vzduch a zlepšují tak jeho kvalitu,“ říká Dalibor Madej, náměstek primátora pro životní prostředí.

Další projekty spojené s výsadbou zeleně se zaměřují na vytvoření biocenter a biokoridorů. Zvýšení podílu původních keřů a dřevin má za cíl ochranu rostlin a živočichů v místě jejich přirozeného výskytu a zlepšení druhové rozmanitosti na území.

Předpokládaná hodnota všech projektů činí 130 miliónů korun. Projekty jsou schválené ke spolufinancování EU v rámci Operačního programu Životní prostředí.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků