Hlavní obsah
Bohumínské vánoční smrčky už třikrát bodovaly v soutěži O nejhezčí strom republiky. Foto: Pavel Čempěl

V neděli se v Bohumíně slavnostně rozsvítí vánoční stromy

Ani letos se Bohumín neobejde bez vánočně nazdobených ulic a stromů i náměstí. Dohromady se ve městě rozzáří hned čtrnáct živých stromků. Svůj symbol Vánoc bude mít každá městská část, kde se stromy zdobí už osmým rokem. A opět bude jejich rozsvěcování slavnostní.

Bohumínské vánoční smrčky už třikrát bodovaly v soutěži O nejhezčí strom republiky. Foto: Pavel Čempěl
V neděli se v Bohumíně slavnostně rozsvítí vánoční stromy

Dva živé vánoční smrčky, které už třikrát bodovaly v soutěži O nejhezčí strom republiky, se na náměstí T. G. Masaryka rozzáří v neděli 29. listopadu v 17 hodin. Na jejich slavnostní rozsvěcování jsou zváni nejen Bohumíňáci, ale i přespolní.

Rozsvícení stromečků proběhne krátce po 17. hodině. Po něm se pak návštěvníci mohou těšit na zpěvačku Leonu Machálkovou a její vánoční recitál. Tečku za programem udělá kolem 18. hodiny ohňostroj.

Slavnostní atmosféru na bohumínském náměstí navodí andělé, kteří se budou proplétat mezi lidmi a dětem budou nadělovat sladkosti. Dospělí si zase budou moci pochutnat na teplé medovině, grogu, punči či svařeném vínu. Chybět nebude ani možnost občerstvení.

Město každoročně do obnovy a nákupu nových ozdob investuje nemalé částky. Letos přijde vánoční výzdoba Bohumína na 250 tisíc korun, z toho 120 tisíc bude stát montáž a po svátcích pak demontáž dekorací. Ostatní finance putovaly na pořízení nových ozdob, letos především pro výzdobu náměstí ve Starém Bohumíně, které po rekonstrukci dostalo zcela novou podobu.

„Světelnou výzdobu tady vytvoří závěsy mezi osmi sloupy veřejného osvětlení. Dominantou je na náměstí živý stříbrný smrk, který město dostalo darem od zdejší obyvatelky,“ prozradila vedoucí organizačního odboru radnice Miroslava Šmídová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků