Hlavní obsah
Foto: Eliška Čabalová-Hlaváčová

V Muzejním a galerijním centru ve Valašském Meziříčí vás naučí základům knižní vazby

Aktuálně vystavuje v přízemí Muzejního a galerijního centra v zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí rodačka Eliška Čabalová-Hlaváčová. Začátkem března se uskuteční dva doprovodné programy. V pátek 3. března Komentovaná prohlídka a následně víkendový workshop základů knižní vazby a práce s papírem.

Foto: Eliška Čabalová-Hlaváčová
V Muzejním a galerijním centru ve Valašském Meziříčí vás naučí základům knižní vazby

Eliška Čabalová-Hlaváčová vystavuje v rodném Valašském Meziříčí po třiadvaceti letech. Význam slova a název výstavy Nosiče parafrázuje s mírnou ironií vztah mezi formou a obsahem díla.

Vystavené práce se pohybují na pomezí uměleckého řemesla a volného konceptuálního umění. Překračují hranice uměleckých kategorií ve smyslu, jak jsou běžně vnímány. V kolekci exkluzívních vazeb knižních bibliofilií se autorka představuje jako excelentní pokračovatelka starého knihařského řemesla, druhým tématem výstavy jsou pak knižní objekty, autorské knihy a manipulovaná fotografie prostředí Valašského Meziříčí, kterými vstupuje na pole autonomní tvůrčí práce.

Druhá část výstavy nese název Mezi žánry a prezentuje průřez prací studentů a absolventů posledních let Ateliéru obalového a knižního designu Fakulty umění Ostravské univerzity. Je koncipována tak, aby divák mohl bez bariér nahlédnout do knih, které jsou stěžejním fenoménem ateliéru. Současně prezentuje grafické, prostorové a ilustrační projekty, které vznikají jako nedílná součást studia.

Představuje médium papír ve všech jeho užitných rovinách. Jako materiál, na který profilují ostatní výtvarné obory a současně také jako samostatný Art paper v roli nosného média se všemi svými vizuálními a haptickými vlastnostmi, které význam slova papír posunují do oblasti tvůrčích autorských knih či objektů.

Součástí výstavy jsou také dva březnové doprovodné programy. Sama autorka provede návštěvníky výstavou při komentované prohlídce v pátek 3. března od 16. hodiny, na kterou je vstup zdarma. Následně se o víkendu 4. a 5. března uskuteční víkendový workshop přímo v prostorách výstavy zaměřený na základy knižní vazby a práce s papírem pro veřejnost.

Cena workshopu je 100 Kč, materiál bude zajištěn a zájemci si mohou rezervovat místa u kurátora Muzejního galerijního centra Martina Beníčka na emailu benicek@magc.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků