V Karviné soutěžily mažoretky

Novinky, Pavel Jaňurek

V neděli 21. listopadu se v Karviné uskutečnila soutěž s názvem Mažoretka Juventusu 2010.

Krajské středisko volného času v Karviné uspořádalo, tak jako každý rok, i letos soutěž v mažoretkovém sportu zvanou Mažoretka Juventusu. Soutěž byla určena mažoretkám z center z Budišova nad Budišovkou, Vítkova, Bruntálu a Karviné. Na pódiu vystoupily mažoretky všech věkových kategorií - od nejmenších začátečnic, přes pokročilé až po úspěšné seniorky.

Dívky soutěžily nejen v disciplínách pro jednotlivce, ale vystoupily také ve dvojicích či trojicích. Specialitou mažoretkového sportu pak byla soutěž v takzvaných Pompónech, tedy soutěž roztleskávaček. Na své vystoupení měla každý soutěžící přibližně minutu a půl.

Valnou většinu medailí ukořistily domácí mažoretky Juventus Karviná, a to ve všech kategoriích. Například v kategorii pokročilých juniorek vyhrály domácí slečny všechny tři medaile.

Celkem se na pódiu vystřídalo zhruba 80 menších i větších mažoretek. Podívat se na ně přišlo více než 100 diváků.