Hlavní obsah
Foto: zoo Děčín

V děčínské zoo zahájí 68. sezónu ekologicky sběrem nepotřebných spotřebičů

V sobotu 22. dubna ve 14 hodin otevře děčínská zoologická zahrada již po osmašedesáté své brány do nové sezóny. Je to na Den Země, proto návštěvníci, kteří přinesou vyřazený elektrospotřebič, budou mít vstup pro své dítě zdarma. Sobotní akce má název Startujeme a bude plná zábavy.

Foto: zoo Děčín
V děčínské zoo zahájí 68. sezónu ekologicky sběrem nepotřebných spotřebičů

Veselo bude za každého počasí

„Na akci s názvem Startujeme! návštěvníkům tradičně představujeme novinky, které jsme pro ně na novou sezónu nachystali. Bude to například tzv. Škola v přírodě - projekt, na kterém jsme pracovali v závěru loňského roku a díky kterému vzniklo v zoo hned několik nových interaktivních stanovišť, kde se bude možné seznámit s divokými zvířaty žijícími v našem okolí,“ prozradila mluvčí zoo Alena Houšková.

Nebudou ale chybět ani soutěže, křtiny koťat kočky rybářské, komentované krmení medvědů grizzly, jízdy na koních, malování na obličej, ukázky včelařů, vystoupení iluzionisty Toma Jaspera nebo veselé hrátky s Panoptikem Maxe Fische.

Odpad se dá využít

Na Den Země přišli pracovníci zoo s kampaní s S vysloužilci do zoo.

„Společně se společností Elektrowin motivujeme návštěvníky k tomu, aby do zoo nosili vysloužilé elektrospotřebiče. Odměnou bude dětská vstupenka do zoo zdarma nebo sleva ve stejné výši pro dospělého. Nefunkční fény, žehličky, mixéry, mobily, kulmy, rádia a další, bude možné směnit za výše uvedenou odměnu v den konání akce už od 8 hodin ve stánku před zoologickou zahradou," dodala Houšková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků