Hlavní obsah
Celkový pohled na nádvoří Budyňského hradu, místo konání country bálu. Foto: Jiří Růzha

V Budyni nad Ohří začal v pátek country bálem Budyňský poutník 2011

Na tři stovky lidiček se v pátek 5. srpna přišlo bavit na country bál, který se již pravidelně koná na nádvoří Budyňského hradu v předvečer festivalu Budyňský poutník.

Celkový pohled na nádvoří Budyňského hradu, místo konání country bálu. Foto: Jiří Růzha
V Budyni nad Ohří začal v pátek country bálem Budyňský poutník 2011

Úderem půl osmé večerní zazněly první písně velkého country bálu, který se koná již po mnoho let vždy v předvečer festivalu Budyňský poutník v rámci velké Budyňské pouti. K tanci a poslechu hrála skupina Mašinka v původní sestavě (www.masinka-country.cz) a na všechny diváky zde čekalo více než pět hodin muziky, tance, bohatý výběr občerstvení a noční losování velmi bohaté tomboly.

I přes to, že počasí v odpoledních hodinách hřmělo bouřkou a nechalo na Budyňský hrad spadnout hektolitry vody, byl večer ve znamení velmi teplého, byť vlhkého počasí a dobrá nálada na sebe nedala dlouho čekat, písnička střídala písničku a na tanečním parketu – tedy spíše dláždění se pomalu už nedalo hnout.

Po deváté hodině přišly ukázat své taneční umění skupiny country tanců. Nejdříve vystoupila dětská skupina Bílý zajíc z Libochovic, která tancuje již od roku 2003 moderní americké Line Dance (www.bilyzajic.com). Jako druhá se představila taneční skupina Lucarino Dance z Diagnostického ústavu sociální péče Čížkovice, která tančí od roku 2008 klasické country tance a v poslední době i moderní americké Line Dance (www.lucarinodance.cz). Obě skupiny sklidily zasloužený aplaus.

Hudební skupina Mašinka pak pokračovala ve své produkci k potěše malých i velkých a zábava pokračovala dál. Před půlnocí hlavní moderátor country bálu Pavel Zajíc s pomocí asistentů vylosoval výherce bohaté tomboly a zábava pokračovala dál. Vše končilo hodinu po půlnoci.

V sobotu 6. 8. ve 13 hodin bude zahájen Budyňský poutník 2011 s velmi bohatým programem (www.budynskypoutnik.cz).

Veliký dík patří všem pořadatelům z MÚ Budyně pod starostlivým vedením pana starosty Ing. Petra Medáčka Csc. a Nadaci historické a kulturní dědictví regionu Budyně nad Ohří.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků