Hlavní obsah
Nový bojovník proti špíně v Bohumíně. Foto: BM servis

V Bohumíně řádí na cyklostezkách nový miniaturní zametač

Malý, ale šikovný. Přesně takový je nový miniaturní zametač, který už dva týdny testují v Bohumíně. Díky svým minimálním rozměrům se dostane do míst, kde se dříve mohlo uklízet jen ručně. Za nového pomocníka zaplatily technické služby - BM servis - přes 2 miliony korun.

Nový bojovník proti špíně v Bohumíně. Foto: BM servis
V Bohumíně řádí na cyklostezkách nový miniaturní zametač

„Nový zametač disponuje hned několika přednostmi. Je malý a mrštný. Má otáčivou zadní nápravu, takže na místě udělá otočku o 180 stupňů a díky tomu se dostane prakticky všude, a to i do míst, kam jsme dříve se stroji vůbec nemohli vjet. Nastavitelné má i přední kartáče. Každý z nich se dá samostatně regulovat, takže se tím přizpůsobí i šířka záběru celého stroje. Manipulace s ním je tak velmi operativní,“ uvedl ředitel BM servisu Marek Pieklo.

Rajónem mikrozametače s 250litrovým zásobníkem vody a jednokubíkovou odpadní nádrží jsou tak úzké chodníky v parcích a na sídlištích. Technické služby jej však využívají také na některých, pro běžné zametače nedostupných pruzích cyklostezek, například té v ulici 1. máje v městské části Skřečoň.

BM servis stará o  60 kilometrů městských chodníků, cest i cyklostezek. Nový miniaturní stroj doplňuje dva klasické chodníkové a dva silniční zametače a zároveň čtyřkolku na sběr psích exkrementů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků