Hlavní obsah

V Bílovci zábavní indoor park nevyroste

Na zasedání zastupitelstva, které se v Bílovci konalo 15. února, nakonec k avizovanému hlasování o schválení smlouvy na výstavbu zábavního parku nedošlo. Investor, který o Bílovci uvažoval jako o jednom z vhodných míst, nakonec nepodal ve stanoveném termínu nabídku.

V Bílovci zábavní indoor park nevyroste

„Přestal mít o Bílovec zájem,“ konstatoval starosta města Pavel Mrva, podle jehož slov tato změna postoje úzce souvisí s ostrou negativní kampaní, kterou proti výstavbě parku vedla část občanů města.

„Bylo to velice patrné i na pondělní veřejné schůzi, kterou navštívil nezvykle vysoký počet občanů. Obvykle přichází jen několik jedinců, ale tentokrát dorazilo hned několik desítek lidí,“ vrací se starosta k setkání vedení města s občany, které se konalo 12. února. 

Nálada byla v městské knihovně, kde se schůze konala, napjatá zvláště v momentě, kdy přišla řeč na výstavbu indoor parku. V té chvíli bylo jasně patrné, že v sále jsou zastoupeny obě skupiny, tedy zastánci projektu i jeho odpůrci, kteří svou nevoli projevovali opravdu vehementně.

Několik desítek občanů se zúčastnilo také čtvrtečního zastupitelstva, jež však nakonec o nejvíce očekávaném bodu jednání z výše uvedených důvodů nehlasovalo.

„Vzhledem k tomu nebyla atmosféra tak vyhrocená, jako při pondělním setkání s občany,“ uvedl starosta. „Výsledkem jednání bylo pouze formulování úkolu, aby se zastupitelstvo průmyslovou zónou zabývalo v kontextu s požadavky občanů. Na základě podkladů odborné pracovní skupiny bude v součinnosti s obyvateli Bílovce stanoveno, jak bude město v budoucnu s danou lokalitou nakládat,“ konstatoval Pavel Mrva s tím, že v tomto volebním období už zastupitelstvo nebude zmiňovaný pozemek k prodeji dále nabízet. Výjimkou by byla pouze žádost o odkup ze strany možného zájemce.

„Mrzí mě, že indoor park vyroste někde jinde. Z mého pohledu je osudovou chybou, že jsme této jedinečné šance nedokázali využít,“ uzavírá starosta a obrací pozornost k investičním akcím, které chce vedení města dokončit do konce volebního období. „Jen na letošní rok máme připraveny projekty za více než 80 miliónů korun. A současně pracujeme na investičních akcích, které by měly být realizovány později. Je důležité, abychom mohli my, popřípadě naši nástupci, naše krásné město dál rozvíjet.“ 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků