Hlavní obsah
Plakát oblíbeného tradičního ústeckého závodu do vrchu na Andrlův Chlum. Foto: Stanislava Dvořáková

Ústecká 21 vede jednadvaceti zatáčkami na Andrlův chlum

Autoblub Ústí nad Orlicí v AČR pořádá ve dnech 27. a 28. května Mistrovství České republiky v závodech současných a historických automobilů do vrchu a závod Česká trofej.

Plakát oblíbeného tradičního ústeckého závodu do vrchu na Andrlův Chlum. Foto: Stanislava Dvořáková
Ústecká 21 vede jednadvaceti zatáčkami na Andrlův chlum

Ústecká 21 - závod, na který rádi přijíždějí závodníci, těší se na jeho uskutečnění pořadatelé i stovky diváků. Proto k němu i patří pozdrav všem účastníkům včetně fanoušků od držitele absolutního traťového rekordu z roku 2005 v čase 1:47,76 s průměrnou rychlostí 121,94 km/h. Andera Vilariňo, španělského pilota závodních a vytrvalostních okruhů a majitele mnoha evropských titulů. Jeho pochvala patří také trati, kterou hodnotí jako velmi kompletní s rychlými úseky na začátku a pomalejšími na konci.

Jedná se o trať 3 660 metrů dlouhou s převýšením 209 metrů, rozdělenou podle počtu zatáček na 21 úseků. Navíc pořadatelé stále zlepšují stav tratě a její zabezpečení. Nebezpečné úseky jsou opatřeny novými sadami pneumatik a další ochrana jezdců i diváků v těchto místech je ještě zajištěna balíky slámy.

O bezpečný průběh se stará kolem 120 pořadatelů, sanitní vozy, vozidlo záchranného systému, odtahové vozy a požární cicterna s kompletní posádkou.

K dalšímu úspěšnému konání závodu přispěly ústecké firmy, a to MOTO FGR ve Vrbové ulici a firma ACE Trade, které zapůjčily své areály pro depo závodních strojů.

Na základě této perfektní organizace se letos podařilo pořadatelům do Ústí nad Orlicí přivést Mistrovství FIA Zóny střední Evropy historických automobilů, Autoklub MČR ZAV soudobých i historických automobilů, Autoklub Česká trofej ZAV soudobých automobilů a zároveň se Ústecká 21 jede jako kandidátský závod pro Mistrovství Evropy automobilových závodů do vrchu 2018 - FIA INTERNATIONAL HILL CLIMB CUP a HISTORIC HILL CLIMB.

Na letošní závod Ústecká 21 se přihlásilo 107 jezdců z ČR, Slovenska a Rakouska. Mezi českými závodníky se objevila řada známých jmen jako např. Miloš Beneš, vicemistr Evropy v kat.2, vítěz skupiny monopostů E2-SS, vicemistr ČR automobilových závodů do vrchu, Mezinárodní Mistr ČR 2009,2013 a 2014 a Jaromír Malý, dvanáctinásobný Mistr ČR v závodech do vrchu, vítěz poháru FIA a mnoha dalších evropských závodů.

Oficiálním zahájením závodu byla v pátek od 15 hodin administrativní a technická přejímka vozidel. Zároveň divákům byl umožněn vstup do depa a prohlídka závodních speciálů. V sobotu od 9 hodin se jely tréninkové jízdy a od 13 hodin závodní. Po skončení v 18 hodin byly vyhlášeny výsledky.

Autoklub Česká trofej - 1.místo obsadil Aleš Mlejnek s časem 4:04.57 (107,75 km/h.) před Liborem Neckář 4:07,17 a Karlem Bergerem 4:08,87. Závod odjelo 43 závodníků, z toho 4 ženy a 9 závodníků nedokončilo.

Autoklub MČR ZAV HA - 1.místo obsadil Jaroslav Prášek s časem 4:07,36 (106,53 km/h.) před Ondřejem Chytilem 4:36,30 a Milošem Zmeškalem 4:36,33. Závod odjelo 13 závodníků a 3 nedokončili, 2 AT a 1 SK. Nejúspěšnější (Austria) Roman Six skončil na 8. místě.

Autoklub MČR ZAV SA - 1.místo získal Miloš Beneš s časem 3:39,06 (120,30 km/h.) před Davidem Komárkem 3:41,54 a Dušanem Nevěřilem 3:45,03. Závod odjelo 29 závodníků a 1 nedokončil.

Závody budou pokračovat v neděli 28. května 59. ročníkem s tréninkem v 9 hodin a závodními jízdami od 13 hodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků