Hlavní obsah
Čertovská pohádka Foto: Divadelní soubor Tyl Slaná

Úspěšný divadelní podzim ve Slané

Divadelní soubor Tyl Slaná zakončil o uplynulém víkendu podzimní část osmnácté divadelní sezóny. Z pohledu diváků i pořadatelů se jednalo o podzim úspěšný a už nyní je tak připravena také jarní část, která opět přinese řadu divadelních představení v podání slánských ochotníků. A nejen to.

Čertovská pohádka Foto: Divadelní soubor Tyl Slaná
Úspěšný divadelní podzim ve Slané

Podzimní část našeho celoročního programu utekla opravdu velmi rychle. Nejspíš to bylo způsobeno tím, že velká většina všech aktivit byla soustředěna do dvou měsíců, a to od začátku října do konce listopadu. Z minulých let totiž víme, že pořádat představení třeba v září není dobré, protože lidé si ještě užívají doznívající léto, a čas se snaží trávit především venku, nikoliv v divadle. A podobně to platí také v prosinci, kdy už lidé vše podřizují nadcházejícím vánočním svátkům.

V rozmezí pouhých dvou měsíců jsme tak stihli uspořádat nejen několik vystoupení ve Slané, ale také jsme absolvovali nebo ještě absolvujeme osm zájezdů do okolních měst a obcí.

Velké poděkování patří především dětem, které účinkují v Čertovské pohádce, a kterých se týkala právě většina zájezdů. Nejednou se stalo také to, že děti hrály i dvě představení za víkend.

O nadcházejících Vánocích bychom si chtěli trochu odpočinout, ale jeden nápad ještě máme. Pohráváme si totiž s myšlenkou uvést silvestrovskou verzi našeho představení Tracyho tygr. Byla by to spíše parodie plná vtipů a gagů, které nás napadly během těch několika zájezdů, které jsme s tímto představením odjezdili. Šlo by o čistou improvizaci spojenou s jakýmsi nahlédnutím do zákulisí za oponu.

Na jarní část sezóny už jsou také domluvené další vystoupení hostujících souborů. A snad i premiéra nové komedie Účel světí prostředky, kterou už ve Slané intenzivně zkoušíme.

Vedle premiéry bude hlavním bodem programu i březnový jarní ples, který se těší poměrně vysoké oblibě. A letos bychom ho chtěli udělat ještě hezčí než v předchozích letech.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků