Hlavní obsah
Nela Melicharová z Velkého Třebešova zlatá v Grand Prix i Českém poháru žákyň Foto: Roman Smékal

Úspěchy moderních šipkařů v republikové Grand Prix i dlouhodobém Českém poháru

Šest cenných kovů v republikových turnajích a pět v dlouhodobých žebříčcích takzvaných Českých pohárech. To je bilance reprezentantů klubů severní části Královéhradecka po víkendové republikové Grand Prix Unie šipkových organizací ve Žďáru nad Sázavou.

Nela Melicharová z Velkého Třebešova zlatá v Grand Prix i Českém poháru žákyň Foto: Roman Smékal
Úspěchy moderních šipkařů v republikové Grand Prix i dlouhodobém Českém poháru

Přesnou polovinu medailí z Grand Prix mají na svědomí děti, přesněji žactvo.

Dvě putují do Podkrkonoší z kategorie žákyň, kde prvenství dobyla Nela Melicharová (Velký Třebešov) a třetí příčkou ji na bednu doprovodila Marie Rážová (Ludvíkovi Sokolíci Rtyně). Medaili získal i Šimon Hájek (P&R Radim), když v Grand Prix dvojic získal bronz.

Mezi dospělými vystoupaly na stupně vítězů staré známé firmy. Pavel Drtil (40+ Trutnov) obhájil dubnový titul v nejprestižnějším turnaji programu TOPce mužů. Také Alena Gregůrková (ŠK Republika Úpice) opět nezahálela. V pátek v Grand Prix mixů slavila po boku Josefa Dlaba (40+ Trutnov) výhru, v neděli opět v párech, tentokrát však ženských, ukořistila třetí příčku s tradiční pražskou kolegyní Marcelou Rajmanovou. Bedna ji minula jen v sobotu, kdy obsadila pátou příčku v TOPce žen, když vypadla ve čtvrtfinále po těsném výsledku 4:5.

Podobný úděl postihl i Karla Povolného (40+ Trutnov) a Michala Ulricha (DC Prima Česká Skalice). Oba pánové obsadili pátá místa - tedy zastaveni byli těsně před branami semifinále - Povolný v Grand Prix mužských dvojic a Ulrich v Nominační Grand Prix jednotlivců. Přesto konkrétně Ulrich musí být spokojený, protože si svým výkonem zajistil vstupenku do příští TOPky.

Drtil je po čtyřech letech opět vítězem Českého poháru

Republikové turnaje uzavřely letošní sezónu jednotlivců a dvojic. Ve Žďáru nad Sázavou proto současně proběhlo vyhodnocení konečného pořadí dlouhodobých žebříčků takzvaných Českých pohárů (ČP).

Po čtyřleté pauze se na výsluní navrací Pavel Drtil (40+ Trutnov), který dokázal ovládnout letos velmi vyrovnaný ČP mužů. Po tříletém kralování ČP žen naopak smutní Alena Gregůrková (ŠK Republika Úpice), která tentokráte obsadila nepopulární bramborovou pozici. Plnohodnotně si to však vynahradila v ČP dvojic mixů i žen, kde si oproti loňsku vždyo příčku polepšila. V ČP mixů slavila stříbro s Josefem Dlabem (40+ Trutnov) a v ČP dvojic žen vystoupala na stupeň nejvyšší s Marcelou Rajmanovou (ŠK Kyklop Praha).

Stejně jako Gregůrková mezi ženami dopadli v ČP mužských párů i Alexander Mašek s Michal Ulrichem (40+ Trutnov resp. DC Prima Česká Skalice). V jejich případě je brambora podstatně trpčí, protože na bronz jim chybělo pouhých 120 bodů.

Prvenství v ČP žákyň získala Nela Melicharová (Velký Třebešov). Na rozdíl od Drtila na triumf nečekala čtyři sezóny nýbrž zopakovala počin z loňska. Ve stejné kategorii zabodovala i její starší sestra Nicol, která bronzem navázala na loňský stříbrný zápis. Také mezi dětmi najdeme bramborového smolaře. Je jím Petr Hofman (Brzice), který čtvrtý skončil v ČP žáků, čímž ukončil svoji dvouletou bronzovou šňůru.

Kompletní výsledky, oficiální fotogalerie či video záznamy vybraných střetnutích lze vyhledat na webu Unie šipkových organizací www.sipky.org.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků