Hlavní obsah

Účastníci korfbalového finále starších žáků jsou jasní. O titul si to rozdá Prostějov s Kutnou Horou

Osmé kolo nejvyšší korfbalové soutěže starších žáků rozhodlo o složení finále, brněnský Korfbal klub zaznamenal první výhru.

Účastníci korfbalového finále starších žáků jsou jasní. O titul si to rozdá Prostějov s Kutnou Horou

Osmé dějství nejvyšší korfbalové soutěže starších žáků bylo napěchované zajímavými událostmi. V Kutné Hoře se hrál miniturnaj, ve kterém se představily tři silné týmy včetně prvního Prostějova a druhé Kutné Hory. Nakonec se každé družstvo radovalo z jedné výhry, tedy možná trochu překvapivě i České Budějovice, které přehrály právě Hanáky.

MINITURNAJ V KUTNÉ HOŘE

Nakonec byli všichni spokojení. V Kutné Hoře si každý z týmů připsal po dvou bodech. Nejprve v utkání titánů mezi domácími a Prostějovem byli šťastnější Moravané, když zvítězili 13:9. Jenže první tým tabulky si následně vylámal zuby na nadšeně hrajících Českých Budějovicích, kterým podlehl 7:8. Kutná Hora si pak s Jihočechy napravila reputaci a vyhrála 15:11.

Na čele soutěže se tak stále nic nezměnilo a Prostějov a Kutná Hora si v tomto kole zajistily finálovou účast v Českých Budějovicích.

Prostějovští si finále zajistili hned prvním utkáním a ve druhém už možná povolila jejich koncentrace. „Možná tomu děcka trochu podlehla. Rodiče je chválili a nám se duel s Budějovicemi nepovedl. Musím však pochválit soupeře. Jsou moc šikovní a je jen škoda, že hráli často v sedmi. Nebýt toho, asi budou v tabulce výš. Jsem rád, že naše prohra přišla teď, ukázala nám pár věcí. Třeba to, že našeho lídra bránil šikovný kluk a najednou byl úplně vymazaný. Další zápasy budeme brát jako přípravu na finále a jsem rád, že se ještě znovu utkáme i s Budějovicemi,“ uvedl prostějovský trenér Martin Šnévajs.

Kutná Hora SK Respo U16 - Prostějov SK RG U16   9:13

Prostějov SK RG U16 - České Budějovice KCC Sokol U16   7:8

Kutná Hora SK Respo U16 - České Budějovice KCC Sokol U16   15:11

MINITURNAJ V BRNĚ

Na jihu Moravy se naopak ukázaly týmy ze spodních pater tabulky. Papírově nejsilnější Náchod potvrdil svou roli a opanoval obě utkání. S Korfbal klubem si poradil 14:6 a s Novým Lískovcem hladce 13:2. Napínavější zápletku přineslo hned první klání, ve kterém uspěli hráči Korfbal klubu, kteří v derby přehráli 14:11 Nový Lískovec.

Brňané se tak konečně dočkali zaslouženého úspěchu, kterému už byli několikrát velmi blízko. „Už jsme chtěli vyhrát opravdu hodně, na druhou stranu jsme stále zůstávali trpěliví. Bohužel jsme dřív často hráli oslabení, nebo jsme jen remizovali. I když jsme poslední, tak chceme urvat co nejvíc bodů a nasbírat co nejvíc zkušeností, které třeba zúročíme v příštím roce,“ pronesla opora Korfbal klubu Sára Sahatciu.

Brno KK Nový Lískovec U16 - Brno KK U16   11:14

Brno KK U16 - SK Plhov Náchod U16   6:14

Brno KK Nový Lískovec U16 - SK Plhov Náchod U16   2:13

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků