Hlavní obsah
Hornobeřkovické Multicentrum Foto: Dagmar Stehlíková

Ubohý Cyrano se představí v Horních Beřkovicích

V úterý 9. prosince mají zájemci možnost zhlédnout v hornobeřkovickém Multicentru divadelní představení Ubohý Cyrano s populárním Davidem Suchařípou v hlavní roli.

Hornobeřkovické Multicentrum Foto: Dagmar Stehlíková
Ubohý Cyrano se představí v Horních Beřkovicích

Romantický příběh o lásce Cyrana z Bergeracu ke krásné Roxaně dojímá diváky již řadu let. Příběh muže, jenž obětuje svou lásku a pomáhá svému sokovi jen proto, aby žena jeho srdce byla šťastná, nyní můžete shlédnout v Horních Beřkovicích.

Jedná se o upravenou verzi Pavla Kohouta v podání Docela velkého divadla Litvínov. Nemusíte se však obávat, že byste přišli o slavná slova o širáku odhozeném v dál apod. V hlavní roli muže, který se liší od svého okolí zjevem, schopnostmi, odvahou, fantazií, básnickým talentem a především svým charakterem, uvidíte populárního Davida Suchařípu.  

Představení se tedy uskuteční v úterý 9. prosince od 19:30 hodin v krásných prostorách Multifunkčního centra v Horních Beřkovicích, které bylo vybudováno z původního kostela svatého Václava.

V roce 2007 byl Ministerstvem financí ČR schválený Pilotní projekt primární protidrogové prevence - Vzdělávací a výcvikové centrum pro Ústecký kraj v Psychiatrické nemocnici Horní Beřkovice. Cílem programu bylo vybudovat z bývalého kostela sv. Václava multifunkční kulturní centrum pro poskytování služeb v oblasti primární protidrogové prevence.

Dnes je tedy v objektu bývalého kostela sv. Václava umístěno moderní, multimediální vzdělávací a kulturní centrum, kde probíhají inscenace divadelních her, koncerty, výstavy, divadelní a filmová představení, projekce, přednášky, umělecké projekty a workshopy.

Zaměstnanci Multicentra v čele s Davidem Vačiljou se pořádáním kulturních akcí snaží bourat pomyslné bariéry mezi psychiatrickou nemocnicí a okolním světem, která si léta neprávem nesla cejch něčeho tajemného a negativního. Pořádání těchto akcí má samozřejmě i velkou resocializační, emoční a ozdravnou funkci pro klienty nemocnice, pomáhá jim totiž zachytit a pojmenovat vnitřně prožívaný chaos a posunout se na cestě k jeho porozumění a uzdravení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků