Hlavní obsah
Z vystoupení v březnu 2016 Foto: Jiří Smutný

Trio od sv. Jakuba vystoupí v Akátovém domě

V domově pro seniory Akátový dům, Městečko 52, Rajhrad, představí svoje umění Trio od sv. Jakuba. Vánoční vystoupení vokálního a instrumentálního souboru pod vedením Karla Plocka se uskuteční ve středu 21. prosince od 15.30 hodin.

Z vystoupení v březnu 2016 Foto: Jiří Smutný
Trio od sv. Jakuba vystoupí v Akátovém domě

Brněnský soubor se zaměřuje na duchovní hudbu od renesance až po současnost. Vznikl v roce 1992 a vystupuje od roku 1993. Jméno získal po svém prvním působišti v kostele sv. Jakuba Většího v Brně.

Jeho vedoucí Karel Plocek vystudoval hru na violu na brněnské konzervatoři a Janáčkově akademii múzických umění. Dnes působí na téže konzervatoři jako pedagog.

Martin Jakubíček hraje na varhany, klavír a cemballo. Hru na tyto nástroje vystudoval rovněž na konzervatoři a JAMU v Brně. V současné době vyučuje na církevní škole v Kroměříži.

Milan Řihák vystudoval klasický zpěv na brněnské konzervatoři a Akademii múzických umění v Praze. Jeho pěvecký záběr je široký, zahrnuje kromě klasického zpěvu a duchovní hudby i operety a muzikály.

Vystoupení brněnského tria nebude v Akátovém domě první a zřejmě ani poslední a jistě poskytne posluchačům další hodnotný kulturní zážitek. Koncert je přístupný nejen obyvatelům domova, ale i široké veřejnosti. Vstupné je dobrovolné.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků