Hlavní obsah
Otužilci pózují na dně koupaliště. Foto: Petr Spálenka

Tříkrálové koupání už podruhé přilákalo do Dobřan otužilce

Už podruhé se sešla parta vyznavačů studené vody na akci tříkrálového koupání v přírodním koupališti v Dobřanech.

Otužilci pózují na dně koupaliště. Foto: Petr Spálenka
Tříkrálové koupání už podruhé přilákalo do Dobřan otužilce

Loni se uskutečnil nultý ročník a po velkém úspěchu se tento rok konal I. ročník. S určitostí se dá říci, že v Dobřanech vznikla nová tradice, takže nemohli chybět členové plzeňského klubu otužilců, nadšenců z Přeštic a dobřanských Mrožů. Voda takřka křišťálová měla příjemných 3,8 stupně Celsia. Teplota vzduchu byla o něco vyšší. Tento rok naštěstí bez srážek.

Akci zahájil tradičně starosta města Dobřany. Po krátkém projevu a pózování s plavci se šlo do vody. K vidění byly rozmanité převleky, vtipné paruky, lední medvěd, retro plavky, panáček s rádiovkou a obrovský kulich s komickými brýlemi.

Tohle všechno ze břehu pozorovali zvědavci, vylákáni z tepla svých domovů. Pomalu dopíjeli kelímky naplněné horkým čajem a rumem, ale plavci si stále užívali studenou vodu. "Jako malé děti," řekl by si někdo při pohledu na skotačící dospěláky, hrající si s míčem a plastovým kačerem. Není divu. Vždyť letos ještě ani pořádná zima nenastala... Zhruba po deseti minutách koupání končilo. Plavci postupně vylézali na břeh a zahřívali se cviky, ale některým se z vody nechtělo.

Po dalších minutách osiřel prostor jak na suchu, tak ve vodě. Otužilci ještě udělali posledních pár snímků a odebrali se do šaten. Nechyběl ani společný slib "že příště se sejdeme ještě ve větším počtu" - a rychle do jedné z místních hospůdek, kde na ně čekalo něco teplého do žaludku a samozřejmě tradiční pivo. Bez něho se těžko rozebírají zážitky z předešlého plavání.

Závěrem patří velké díky všem zúčastněným. Dodejme, že za rok se zde společně sejdeme při druhém ročníku tříkrálového koupání.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků