Hlavní obsah
Tři králové na Hematologicko-transfúzním oddělení Nemocnice Prostějov. Foto: archiv nemocnice

Tři králové přinesli novoroční přání i povzbuzení nemocným v Nemocnici Prostějov

Tříkrálové trio, Kašpar, Melichar a Baltazar, dorazilo za zpěvu tradiční písně i do Nemocnice Prostějov.

Tři králové na Hematologicko-transfúzním oddělení Nemocnice Prostějov. Foto: archiv nemocnice
Tři králové přinesli novoroční přání i povzbuzení nemocným v Nemocnici Prostějov

V doprovodu nemocniční kaplanky přinesli Tři králové novoroční požehnání pacientům a zdravotníkům na oddělení LDN, onkologie, infekčním a dětském oddělení, rehabilitaci i některých ambulancí a nezapomněli ani na vedení nemocnice a dárce krve a plazmy na Hematologicko-transfúzním oddělení.

Tříkrálová sbírka, která letos probíhá v období od 1. do 14. ledna, finančně pomáhá lidem v nouzi i nemocným. „Tři králové přinesli nejen novoroční požehnání a přání, ale nemocným také světlo a povzbuzení, aby zahnali jejich trápení. Hlavním posláním tříkrálové sbírky je přimět lidi myslet i na druhé a pomáhat jim,“ řekla o tradici tříkrálovém koledování Martina Studynková, kaplanka Nemocnice Prostějov.

Tři králové požehnali a popřáli zdraví a štěstí také dárcům krve a plazmy na Hematologicko-transfúzním oddělení Nemocnice Prostějov a ocenili jejich odhodlání darovat to nejcennější, co mohou – život. Dva ze Tří králů pak sami krev darovali.

Novoroční požehnání přináší Tři králové v Česku již dvacet let. Poprvé vyšli koledníci představující tři krále, jež se poklonili narozenému Spasiteli v Betlémě a jež měli rozšířit novinu širému lidu, koledovat v roce 2000 v Olomouci, odkud se sbírka rozšířila do celého Česka. Každoročně sbírka pomáhá nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí v regionech, kde sbírka probíhá.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků