Hlavní obsah
Foto: Dana Ehlová (archiv)

Trhy a hody ve znamení Martina v Dobrušce

Martin na svém bílém oři tentokrát do kraje pod Orlickými horami zatím nedorazil, to však nemůže ovlivnit konání Martinského trhu v Domě dětí a mládeže nebo Svatomartinských hodů ve sklepní pivovarské restauraci v Dobrušce.

Foto: Dana Ehlová (archiv)
Trhy a hody ve znamení Martina v Dobrušce

Martinský trh se uskuteční v pátek 10. listopadu v době od 9 do 16 hodin. Prostor dobrušského Domu dětí a mládeže se brzy po ránu zaplní výrobci a prodejci medových perníčků, textilních panenek, polštářů a hraček, dekorací a vazeb ze sušených rostlin, patchworku, drobných šperků, kabelek a tašek z netradičních materiálů, drátovaných výrobků a dekorací z dřevité vlny ozdob a mnoha dalších drobnosti pro potěšení budoucích majitelů.

Martinský trh tu má dlouholetou tradici. Nabídka, jako ostatně vždy, bude opravdu široká a vybere si určitě každý, kdo přijde. Vánoce se blíží, a tak zde návštěvník jistě objeví také inspiraci pro výzdobu svého domova či slavnostního stolu.

A po úspěšné návštěvě DDM možná zachutná voňavá pečená martinská husička v některé z místních restaurací, především však ve stylové sklepní restauraci Rodinného pivovaru Dobruška.

Svatomartinské hody se zde konají v sobotu 11. listopadu od 11 hodin. Dozlatova upečenou husu můžete s chutí spláchnout Svatomartinským pěnivým speciálem z místní produkce. Zároveň se v 11 hodin otevřou pro milovníky vína také první lahve pravého svatomartinského moku dodané vinaři z jižní Moravy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků