Hlavní obsah
Společné foto nesmí chybět... Foto: Pavel Kalina

Třemošnice zářila osobnostmi z fotbalové Amfory

Sbor dobrovolných hasičů z Třemošnice zorganizoval ve středu 8. května jednu z dalších společenských akcí k oslavě stého výročí k založení místního hasičského sboru. Na místním fotbalovém stánku se utkala stará garda dobrovolných hasičů a mnoho známých osobností z Amfory Praha.

Společné foto nesmí chybět... Foto: Pavel Kalina
Třemošnice zářila osobnostmi z fotbalové Amfory

Již před začátkem zápasu se plnil stadión a každý očekával, kdo ze známých osobností fotbalu, herců, komiků a dalších velice známých osob přijede. Fronta u vstupu na tribunu neměla konce.

„V současné době máme mnoho nabídek k prezentování svého fotbalu. Ze sta nabídek hrajeme pouze deset utkání a jedno z nich se hraje právě zde v Třemošnici se starou gardou SDH. Za 39 let trvání Amfory vykonáváme charitativní činnost a vše děláme zdarma. Výtěžek se věnuje pro potřebné, jako jsou invalidní lidé, vozíčkáři a podobné osoby se zdravotním postižením. Dnes se zde budou vybírat finanční prostředky pro Hamzovu odbornou léčebnu v Košumberku. Část výtěžku také věnujeme na mládežnický fotbal," sdělil mimo jiné prezident sportovního klubu Amfora Petr Salava.

Slavnostní výkop provedl Karel Šíp a byla to jeho premiéra společně s Antonínem Panenkou. Hlavním arbitrem byla Dagmar Damková. Po prvním písknutí bylo vidět, že paní rozhodčí to měla vše v rukou a neváhala udělit několik žlutých karet. Přísně hrozila hráčům, ale i Romanu Skamene, pro kterého byl extra upraven trávník.

Utkání mělo svoji šťávu a útoky se převalovaly z jedné strany na druhou. Zápas skončil divokým výsledkem - domácí garda SDH z Třemošnice po tuhém boji prohrála 4:6.

„Nejdál od Prahy jsem prováděl výkop v Austrálii. Penalty z ME v roce 1976 již nedávám, je to okoukané, ale když hraju, tak se snažím nahrávat kamarádům, aby oni dali gól a měli radost, tak jako já, když jsem hrával," řekl Antonín Panenka.

Největší nápor čekalo na osobnosti Amfory po skončení zápasu, když se každý chtěl s někým vyfotit, nebo si nechat podepsat památník - a třeba také si nechat podepsat osobnost na tělo. 

Vše bylo perfektně připravené, sv. Florián přispěl tím, že zajistil krásné slunné počasí, a tak každý byl s hrou, setkáním osobnosti, včetně bohatého občerstvení spokojen. Zaplněná tribuna stadiónu a okolí hřiště na závěr všem poděkovalo aplausem.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků