Hlavní obsah
společný nástup k vodě Foto: Marek Velebný

Tradiční vánoční plavání: otužilci se ponořili do vod Úhlavy

V Plzni-Hradišti se o Štědrém dnu od 13 hodin na plovárně konalo tradiční plavání plzeňských otužilců. Plavalo se k vodníkovi.

společný nástup k vodě Foto: Marek Velebný
Tradiční vánoční plavání: otužilci se ponořili do vod Úhlavy

Na Štědrý den po poledni se konalo tradiční vánoční plavání plzeňských otužilců. Plavalo se v Úhlavě na plovárně v Plzni-Hradišti, směrem od plovárny k vodníkovi.

Akce se zúčastnilo několik desítek plavců všech věkových kategorií. Někteří plavali ve vánočních maskách - například jako štědrovečerní dárky apod. Před plovárnou skupina otužilců společně před zraky početné skupiny diváků zazpívala koledu.

Na plovárně v Plzni-Hradišti se otužilci scházejí každý týden. Další jejich otužileckou lokalitou jsou rybníky bolevecké soustavy jako Kameňák nebo Velký Bolevecký rybník. Někteří z otužilců se chystají hned na Vánoční úterý do Prahy na memoriál Alfréda Nikodéma. Po plavání se pak otužilci zahřáli v hospůdce na plovárně v Hradišti. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků