Hlavní obsah
Písničkář, textař a skladatel Tomáš Klus po tvůrčí pauze opět koncertuje – a má to grády! Foto: Tom Soyer

Tomáš Klus a jeho RecyKlus Tour 2017 míří do Vsetína

Na úspěšný návrat na česká a slovenská koncertní pódia, kterým bylo vyprodané podzimní Recyklus Tour, Tomáš Klus navazuje jarní pokračování. Zahájí ho 11. března v Chomutově a ukončí 12. května v rodném Třinci. Na Vsetín do domu kultury zavítá poprvé za své kariéry, a to 8. dubna.

Písničkář, textař a skladatel Tomáš Klus po tvůrčí pauze opět koncertuje – a má to grády! Foto: Tom Soyer
Tomáš Klus a jeho RecyKlus Tour 2017 míří do Vsetína

V rámci podzimní části turné Tomáš Klus se svou Cílovou skupinou odehráli v českých a slovenských městech sedmnáct koncertů. Jejich playlist pomohli vybrat v létě fanoušci prostřednictvím speciální webové aplikace.

„Hlavní myšlenkou turné je nenásilná osvěta o recyklování, a to nejen odpadu, ale také ve smyslu oživení našich starších hitů, které na koncertech zahrajeme a zrecyklujeme do nového kabátu,“ uvedl Klus.

Na Leitmotiv tour navazuje také výtvarné pojetí pódia a koncertního předsálí. Interaktivní instalace kontejnerů, představující „pokoje“ členů kapely, vytvořila pro turné jedna z průkopnic uměleckého stylu nazývaného PET-art, Veronika Richterová. Na každém koncertě mají návštěvníci možnost vhodit v plastové láhvi do jednoho z kontejnerů vzkaz pro Kluse a jeho kapelu. Hlavní pódium ovládly kreslené výtvory nadané ilustrátorky Elišky Podzimkové.

Na jaře Tomáš Klus vydá svou první živou desku, Recyklus živ(j)e. „Živý záznam je vizitka, pozvánka a kdykoli vyvolatelná vzpomínka, která má být taková, aby interpreta a následně posluchače netrápila nedostatky, které už nejdou vzít zpátky. Proto prosím o trpělivost, je na co se těšit,“ slibuje Klus.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků