Hlavní obsah
Roušky pro seniory šijí také dobrovolníci. Ilustrační foto. Foto: Josef Zajíc

Tisíce roušek rozdá seniorům městský obvod Ostrava-Jih

Městský obvod Ostrava-Jih zajistil ochranné roušky pro více než dvacet tisíc obyvatel největšího ostravského obvodu, kteří v tomto roce dosáhnou šedesát pět a více let.

Roušky pro seniory šijí také dobrovolníci. Ilustrační foto. Foto: Josef Zajíc
Tisíce roušek rozdá seniorům městský obvod Ostrava-Jih

Spolu s rouškou najdou senioři v doporučeném balení také návod k údržbě bavlněné roušky a přehled telefonních kontaktů pro zajištění pomoci.

„Doposud jsme zajistili díky pomocí našich zaměstnanců, občanů, neziskovek, ale třeba také učitelek z mateřských škol, roušky pro tři sta šedesát obyvatel domů s pečovatelskou službou.

Díky velké dodávky roušek je nyní můžeme doručit všem seniorům z obvodu Ostrava-Jih, kterým je šedesát pět a více let. Od úterý budeme roušky roznášet. Půjde-li vše dobře, najdou je všichni senioři ve svých poštovních schránkách do konce tohoto týdne,” informoval starosta městského obvodu Ostrava-Jih Martin Bednář.

S adresnou roznáškou více než dvou desítek tisíc roušek pomohou i dobrovolníci. V tomto období obvod Ostrava-Jih řeší další nákupy roušek.

Městský obvod Ostrava-Jih je jeden z dvaceti tří městských obvodů Ostravy. Rozléhá se na území tří původních obcí: Zábřeh nad Odrou, Výškovice, Hrabůvka a dále ho tvoří sídliště Dubina a Bělský les. Obvod zaujímá plochu 17 kilometrů čtverečních. Na území obvodu žilo k 1. lednu 2017 102 779 obyvatel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků