Hlavní obsah
Galerie DollsLand Foto: Kateřina Rotterová

Tisíc panenek v galerii Dolls Land

Patříte mezi milovníky krásných panenek? Sbíráte je nebo se pohledem na ně jenom rádi kocháte? Pokud ano, pak se určitě vydejte do nově otevřené galerie Dolls Land v Praze. Ve středu 28. září přivítala své první návštěvníky.

Galerie DollsLand Foto: Kateřina Rotterová
Tisíc panenek v galerii Dolls Land

Ve 43 expozicích na vás čeká přes 1000 panenek a 2000 jejich doplňků. Součástí galerie je také sbírka 333 sběratelských Barbie s takovými skvosty, jako je například Barbie jako císařovna Josefína vyrobená v limitované edici 4500 kusů pro celý svět.

Mezi sběratelskými panenkami uvidíte známé postavy z řad hudebních i filmových hvězd Barbie jako Cher, Bond Girl, Marylin Monroe, Elvis, Elizabeth Taylor nebo Shakira. Nechybí ani slavné filmové postavy Barbie v podobě Shreka, Harry Pottera, Jacka Sparrowa a Twilight ságy.

Pro příznivce módních kolekcí je připravena sbírka Barbie Basics a Barbie inspirované slavnými módními návrháři jako jsou Christian Dior, Versace, Christian Louboutin, Gorgio Armani nebo Givenchy. Milovníkům silných strojů se bude určitě líbit kolekce Barbie a Kena ve stylu Harley Davidson a dvě věrné kopie motocyklů Harley Davidson v měřítku 1:6.

Chloubou galerie je i nádherná kolekce Barbie Ferrari, doplněná modelem vozu Ferrari pro Barbie v měřítku 1:6. O tom, že Barbie není pouze „růžová princezna“, svědčí i kolekce Barbie Hard Rock a Barbie ve stylu Hippie a mnoho dalších.

V Galerii DollsLand budou k vidění i novinky ze světa panenky Barbie, jako je největší třípatrový dům pro Barbie a Kena, Barbie loď, letadlo pro Barbie a další zajímavosti. Kromě Barbie a Kena si zde našli své místo i slavní studenti ze školy Monster High.

Galerie se těší na všechny své návštěvníky denně od 10.00 do 19.00.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků